2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 18

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Projekty i programy unijne
Projekty, programy unijne, przedsięwzięcia refundowane przez Urząd Marszałkowski w Kielcach , realizowane przez szkołę .

2006r. – „Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych” – projekt współfinansowany prze Unię Europejską.

2005/2006 - projekt „Szkoła Marzeń” realizowany w naszym gimnazjum w roku szkolnym 2005/2006 współfinansowany został ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Głównym celem projektu było wspieranie uczniów w wyborze dalszej drogi kształcenia przy zaangażowaniu samorządu terytorialnego i społeczności lokalnej. Dzięki tym środkom możliwe było zwiększenie i uatrakcyjnienie zajęć pozalekcyjnych.

2007r. – projekt „Pracownie komputerowe dla szkół” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

2009r. - Rządowy program wspierania w latach 2007- 2009 organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w publicznych szkołach i placówkach „Monitoring wizyjny w szkołach i placówkach w roku 2009” .

2010r. - w ramach projektuSkuterem bezpieczniejotrzymaliśmy skuter dla szkoły, który będzie służył gimnazjalistom w nauce przepisów ruchu drogowego. Zakup skuterów dla szkół sfinansował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, a pomysłodawcą akcji „Skuterem bezpieczniej” był marszałek woj. świętokrzyskiego Adam Jarubas, przewodniczący Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego . Celem konkursu była popularyzacja wśród młodzieży gimnazjalnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego oraz promocja sportów motorowych.

2010r. - pozyskaliśmy środki finansowe z fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie ( pochodzące z dotacji Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności dla szkół i gminnych bibliotek publicznych z terenów wiejskich i małych miast dotkniętych powodzią w maju i czerwcu 2010r. ) . Środki przyznane w ramach dotacji zostały przeznaczone na zakup książek do biblioteki szkolnej.

2010r. – w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Edukacji na Obszarach Wiejskich otrzymaliśmy interaktywny zestaw multimedialny składający się z laptopa, tablicy interaktywnej i oprogramowania.

2011r.w listopadzie 2011r. w gimnazjum została oddana do użytku nowoczesna pracownia językowa. Jej wyposażenie pozyskano w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Edukacji. W skład wyposażenia wchodzą m.in. laptop, projektor multimedialny, pulpit nauczyciela wbudowany w blat biurka wraz z oprogramowaniem, podwójne uczniowskie stanowiska przyłączeniowe, słuchawki z mikrofonami dynamicznymi oraz meble . Powstanie pracowni na pewno umożliwi doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem obcym . Zajęcia będą atrakcyjniejsze dla uczniów . Nowy sprzęt w pracowni wypróbowali nasi goście: marszałek Adam Jarubas ze swym asystentem Andrzejem Łukasikiem, wójt Paweł Zagaja, przewodniczący Rady Gminy Paweł Kulik.

2013r. – projekt „Nowoczesne Gimnazjum w Nowym Korczynierozwój kompetencji kluczowych uczniów”- współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu uczniowie mieli możliwość korzystania z dodatkowych zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych:

• zajęcia z informatyki ,
• zajęcia z jęz. angielskiego,
• zajęcia z jęz. niemieckiego,
• zajęcia wyrównawcze z matematyki,
• zajęcia z przedsiębiorczości,
• zajęcia sportowe,
• zajęcia z muzyki, teatru i tańca,
• zajęcia turystyczno- krajoznawcze.

Ponadto w ramach projektu organizowane były dla wszystkich uczniów uczestniczących w projekcie:
• zajęcia w zakresie doradztwa pedagogiczno- psychologicznego,
• zajęcia związane z poradnictwem i doradztwem zawodowym.

Dodatkowo:
• bogate zestawy materiałów dydaktycznych dla każdego ucznia,
• dowóz po zajęciach dla do domu,
• posiłki i catering w trakcie zajęć,
• ciekawe wyjazdy edukacyjno- kulturalne do Warszawy, Krakowa , Kielc .
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Wrzesień 2022 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło