2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Nasze gimnazjum
NASZE GIMNAZJUM

Samorządowe Gimnazjum w Nowym Korczynie utworzone zostało w 1999 roku w wyniku przeprowadzonej wówczas reformy oświatowej. Początkowo uczyliśmy się w budynku szkoły podstawowej. W październiku 2002 roku przenieśliśmy się do nowego obiektu, w którym szkoła mieści się obecnie. 18 czerwca 2006 roku odbyła się uroczystość nadania imienia szkole. Patronem gimnazjum została Św. Kinga.


Budynek, który zajmujemy jest całkowicie bezpieczny dla uczniów. Całość obiektu obejmuje nowoczesny monitoring, podczas przerw na wszystkich korytarzach dyżur pełnią nauczyciele.


Początkowo w szkole nie mieliśmy własnej sali gimnastycznej . Uroczyste otwarcie hali sportowej odbyło się w dniu 23 maja 2005 roku. Największą niespodzianką był udział w imprezie mistrza olimpijskiego w boksie – pana Józefa Grudnia, pochodzącego z terenu naszej gminy. Uroczystości przyświecało olimpijskie hasło citius (szybciej), altius (wyżej), fortius (mocniej), do którego w swoich wystąpieniach nawiązywali wszyscy zaproszeni goście.


Szkoła wyposażona jest w szereg nowoczesnych pomocy naukowych. Mamy dwie tablice interaktywne, nowoczesną pracownię komputerową wyposażoną w 20 stanowisk i pracownię językową, bibliotekę zaopatrzoną w nowości wydawnicze oraz Multimedialne Centrum Informacji z pięcioma stanowiskami komputerowymi.


Tu podaj tekst alternatywnyOd 2011 roku uczniowie korzystają z siłowni wyposażonej w sprzęt aerobowy i siłowy.


Tu podaj tekst alternatywnyNasi uczniowie zajmują czołowe miejsca w olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych, m.in. w turnieju wiedzy ekonomicznej, konkursie biologicznym, ekologicznym, geograficznym i historycznym oraz w turniejach piłkarskich i zawodach w tenisie stołowym.


Uczniowie naszego gimnazjum dwa razy z rzędu zdobyli mistrzostwo Polski w zawodach pożarniczych rozgrywanych wg regulaminu CTIF.


W 2008 roku uczniowie naszej szkoły uzyskali najwyższy w powiecie buskim wynik z egzaminu gimnazjalnego.
Nasze gimnazjum w czerwcu 2006 roku otrzymało z wyróżnieniem certyfikat „Europejska Szkoła” w zakresie wychowania i edukacji europejskiej. Braliśmy również udział w ogólnopolskim projekcie „Szkoła Marzeń”.


Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Lipiec 2022 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło