"Poczytaj mi kolego" - gimnazjalistki czytają 6-latkom
W dniu 4 grudnia 2018 r. uczennice klasy III „a” gimnazjum : Kinga Piotrowska, Marcelina Bania oraz Karolina Kaczmarczyk w ramach akcji „Poczytaj mi kolego” odwiedziły klasę 0 w Publicznej Szkole Podstawowej w Nowym Korczynie, aby im poczytać. Wybrały dla nich bajkę pt. „Śpiąca królewna”.

Świąteczna Zbiórka Żywności
W dniach 29 - 30 listopada 2018r. na terenie całego kraju odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności.

Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej po raz kolejny przyłączyli się do tej charytatywnej akcji . Wolontariusze z naszej szkoły pełnili dyżury w sklepach na terenie Nowego Korczyna: Delikatesy Centrum, Spar oraz Odido.

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zbiórce należą się słowa podziękowania.

VI Gminny Konkurs Plastyczny
Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jaką obchodzimy w 2018 roku to sprawa bliska sercom wszystkich Polaków. Z tej okazji Towarzystwo Miłośników Ziemi Korczyńskiej ogłosiło VI Gminny Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych w Gminie Nowy Korczyn pn. „Bądź patriotą”.

Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice dotyczącej tematyki wojennej, powstańczej lub życia Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Rusza kolejna edycja akcji charytatywnej "Góra Grosza"
Uwaga uczniowie!! Rusza kolejna edycja akcji charytatywnej „Góra Grosza”!!
Jest już tradycją w naszej szkole, iż na przełomie listopada i grudnia wspólnie „usypujemy Górę Grosza”. Kto może przynosi do szkoły gromadzone w domu monety. Wszystko po to, by pomóc dzieciom, które wychowują się w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Kilka razy udało się nam pobić rekord szkoły. Może i tym razem tak będzie? Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Pamiętajcie, że „jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”!

Na klasę, która uzbiera największą kwotę czeka słodka niespodzianka.
Dzień dla Niepodległej
Link W dniu 9 listopada 2018 r. społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie świętowała "Dzień Niepodległej".
Zgromadzeni na sali gimnastycznej, ubrani galowo uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły o godz. 11:11 wspólnie zaśpiewali,
z dumą i radością, 4- zwrotkowy hymn narodowy.
W ten sposób włączyliśmy się do akcji "Rekordu dla Niepodległej" ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej .
Szanowni Rodzice, Pracownicy szkoły
Szanowni Rodzice, Pracownicy szkoły .

Informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 7 listopada 2018r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, dzień 12 listopada jest dniem wolnym od pracy.
W tym dniu nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno- wychowawcze.

Dyrekcja szkoły
My nie palimy - to nie dla nas!
Obecnie nie ma już wątpliwości, że palenie papierosów ma szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka. Gdy pali dziecko, konsekwencje uzależnienia od nikotyny są jeszcze gorsze.

Dlatego też w ramach profilaktyki antynikotynowej w październiku odbyły się w klasach 5a, 5b i 7 zajęcia profilaktyczno – edukacyjne z zakresu tej tematyki oraz przeprowadzony został konkurs wiedzy o wpływie papierosów na organizm człowieka pod hasłem "My nie palimy - to nie dla nas!".

Konkurs Wiedzy o Niemczech - rozstrzygnięty!
Pod koniec października - chętni uczniowie z klasy siódmej przystąpili do Konkursu Wiedzy o Niemczech. Dziesięcioro śmiałków musiało stawić czoła prawie 50 pytaniom z ogólnej wiedzy o naszym zachodnim sąsiedzie. Pytania – choć ułożone w języku polskim – okazały się niełatwe. Aby stanąć na podium, trzeba było poświęcić sporo czasu i przyswoić ogrom wiadomości dotyczących Niemiec.

Lekcja parlamentaryzmu
W dniu 10 października 2018 roku z inicjatywy Pana Posła Krystiana Jarubasa i radnego Gminy Nowy Korczyn Pawła Kulikauczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie wraz z opiekunami: Barbarą Bonar, Jolantą Kulik, Zbigniewem Sadowskim i Arturem Jaroszkiem mieli możliwość zwiedzenia stolicy Polski Warszawy, a w szczególności Sejmu RP.

Dzień Edukacji Narodowej
W Publicznej Szkole Podstawowej w dniu 16 października 2018 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zebranych nauczycieli , pracowników obsługi, rodziców i uczniów przywitała Dyrektor Barbara Karnawalska. Wśród zgromadzonych gości był również Pan Paweł Zagaja- Wójt gminy Nowy Korczyn.

TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZA WYCIECZKA W BIESZCZADY
W dniach 1-2 października 2018roku 30 osobowa grupa uczniów z klas 8a i 3a (gimnazjum) uczestniczyła w turystyczno-krajoznawczej wycieczce w Bieszczady. Góry powitały nas piekną, słoneczna pogodą, więc pierwszego dnia od razu ruszyliśmy na szlak wiodący na Połoninę Wetlińską.

<< Lipiec 2018 >>