Życzenia świąteczne

Pracownicy i Przyjaciele szkoły

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego
życzymy
Radości, która dostrzega piękno małych rzeczy,
Nadziei, która nie gaśnie, kiedy marzenia wydają się być dalekie,
Pokoju, który koi, kiedy wszystko wyprowadza z równowagi,
Wiary, która daje oparcie, kiedy bezradność przeraża,
Wszelkich łask Bożych,
zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.

Publicznej Szkoły Podstawowej

Egzamin gimnazjalny
Informuję, że w dniu 10.04.2019 r. (środa) egzamin gimnazjalny w naszej szkole odbył się zgodnie z procedurami.

W dniu 11.04.2019 r. (czwartek) o godz. 9.00 rozpocznie się egzamin z części matematyczno- przyrodniczej;

w dniu 12.04. 2019 r. (piątek) o godz. 9.00 egzamin z języka obcego (poziom podstawowy i poziom rozszerzony).

Uczniów zdających egzamin proszę o punktualne przybycie.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej
mgr Barbara Karnawalska

Szanowni Rodzice i Opiekunowie

Informujemy, że zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, dodatkowymi dniami wolnymi dla uczniów od zajęć dydaktycznych, ustalonymi w porozumieniu
z Radą Pedagogiczną i Radą Rodziców w roku szkolnym 2018/2019 są;

10.04.2019 r. (środa)
– egzamin gimnazjalny

11.04.2019 r. (czwartek)
– egzamin gimnazjalny

12.04.2019 r. (piątek) - egzamin gimnazjalny

Wolne od zajęć dydaktycznych mają uczniowie klas 1-8 oraz

15.04.2019 r. (poniedziałek) – egzamin ósmoklasisty

16.04.2019 r. (wtorek) – egzamin ósmoklasisty

17.04.2019 r. (środa) – egzamin ósmoklasisty

Wolne od zajęć dydaktycznych mają uczniowie klas 1-7 i klasy gimnazjalne.

Egzamin gimnazjalny i ósmoklasisty odbędzie się zgodnie

z harmonogramem.

O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Prosimy o śledzenie strony internetowej szkoły.

Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej

Strajk

Szanowni Rodzice i Opiekunowie dzieci uczęszczających

do Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie

z oddziałami gimnazjalnymi

Wszystko wskazuje na to, że 8 kwietnia 2019 r. rozpocznie się bezterminowy strajk pracowników oświaty. Decyzją nauczycieli do strajku przystępuje również nasza szkoła. Wyniki referendum strajkowego w naszej szkole są jednoznaczne: za udziałem w strajku opowiedziało się 94 % głosujących.

Oznacza to, że jeśli nie dojdzie do podpisania porozumienia Rządu RP ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego, to w poniedziałek 8 kwietnia 2019 r. nie będę w stanie zapewnić kadry pedagogicznej do prowadzenia zajęć edukacyjnych. W związku z tym informuję, że jako dyrektor szkoły jestem zobowiązana wraz z pracownikami nie strajkującymi zapewnić jedynie zajęcia opiekuńcze dla dzieci. Dzieciom rodziców pracujących postaram się zapewnić opiekę w punkcie przedszkolnym. Pozostałych rodziców proszę o zrozumienie tej sytuacji.

Jednocześnie informuję, że wszelkie informacje o organizacji pracy szkoły zostaną podane na stronie internetowej szkoły w dniu 8 kwietnia 2019 r.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej
mgr Barbara Karnawalska

Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"
W dniu 14 marca 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Nowym Korczynie odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej – przeprowadzony w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W konkursie uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych w Nowym i Starym Korczynie oraz przedstawiciele gimnazjum.

Do etapu powiatowego z naszej szkoły zakwalifikowali się: Bartłomiej Piotrowski z kl. 5a, Bartosz Śnieżny z kl. 6 i Agata Wawrzeniec z kl. 3a gimnazjum.

Gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów!
Walentynki szkolne
19 lutego 2019r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia św. Walentego. Z tej okazji Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Małgorzaty Wach przygotował szereg atrakcji.

SPOTKANIE Z FUNKCONARIUSZAMI POLICJI
4 lutego 2019r. w ramach działań profilaktycznych odbyły się zajęcia z funkcjonariuszami KPP w Busku – Zdroju – asp. Justyną Konopką i dzielnicowym mł. asp. Damianem Kozłowskim.

Powiatowe Targi Edukacyjne
1 lutego 2019r. uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjum uczestniczyli w XV Powiatowych Targach Edukacyjnych w Busku - Zdroju, które odbyły się, tak jak w ubiegłym roku, w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju.

Czytelnicza Loteria Walentynkowa
W dniu 14 lutego 2019 roku odbyła się w naszej szkole loteria z okazji Dnia św. Walentego. Uczniowie, którzy chcieli wziąć udział w konkursie, mieli za zadanie pobrać z biblioteki szkolnej test dotyczący motywu miłości w literaturze i rozwiązać go w domu. Potrzebnych informacji należało szukać w Internecie bądź książkach. Test zawierał pytania z zakresu szkoły podstawowej i gimnazjum, co jednak nie przeszkodziło uczniom klas młodszych prawidłowo go rozwiązać.

Warsztaty na Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie
W dniu 1 lutego 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ciekawej wycieczce do Krakowa.
Wyjazd odbył się w ramach corocznych spotkań, w których uczestniczymy już trzeci raz.
Wszyscy w dobrych nastrojach zasiedli w sali wykładowej Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH w Krakowie, czując się jak prawdziwi studenci.

Akcja "Góra Grosza" 2018/2019 zakończona!
Na przełomie listopada i grudnia młodzież naszej szkoły - jak co roku- przystąpiła do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Góra Grosza”.
Mobilizacja trwała ponad miesiąc. Do akcji włączyła się ogromna większość uczniowskiej społeczności. Najwyższą kwotę (spośród uczniów klas starszych) uzbierała klasa 8b. W sumie udało nam zebrać prawie 500 zł.
Akcja "Góra Grosza" organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom, niesie pomoc setkom rodzin i tysiącom dzieci już od 19 lat. Jesteśmy dumni, iż nasi uczniowie co roku wspierają ten szczytny cel.
Serdeczne podziękowania za wspólne przeprowadzenie akcji, zaangażowanie i entuzjazm należą się wszystkim, którzy zdecydowali się wspomóc akcję.
Już od dziś gromadźmy grosiki na kolejną edycję akcji i pamiętajmy: "POMAGANIE ZMIENIA ŚWIAT NA LEPSZE".

<< Kwiecień 2018 >>