2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Wyjazd na mecz Vive Targi Kielce
W środę 8 lutego uczniowie naszego gimnazjum udali się na mecz piłki ręcznej rozegrany w Kielcach pomiędzy drużynami Vive Targi Kielce a Warmia Anders Group Społem Olsztyn.

Drużyna Vive Targi Kielce zwyciężyła z rywalem 38:18 w meczu 17. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn. Przewaga kielczan już od pierwszych minut nie podlegała dyskusji.

Po meczu na uczestników wyjazdu czekała nie lada gratka - spotkanie z najlepszym bramkarzem turnieju Euro 2010 w piłce ręcznej i najlepszym piłkarzem ręcznym świata roku 2009 - Sławomirem Szmalem. Była chwila, żeby z nim porozmawiać oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Głównym celem wyjazdu na mecz szczypiornistów było zainteresowanie młodzieży tą dyscypliną sportu.

Wyjazd na mecz zorganizowany został przez Urząd Gminy w Nowym Korczynie.

Wyniki I etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Zakończył się I etap Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół gimnazjalnych województwa świętokrzyskiego.

W etapie powiatowym, mogą wziąć udział uczniowie, którzy w etapie szkolnym uzyskali co najmniej 60% punktów od przewidzianej za test/pracę punktacji, jednak nie więcej - w skali województwa - niż 150 uczniów z każdego przedmiotu.

W naszej szkole do II etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:


Język polski
: Dominika Kornaś 2b, Agnieszka Bogdalska 2a,
Aleksandra Kanicka
3a, Wojciech Zych 2b, Michał Norek 2b

Historia: Aleksandra Kanicka 3a, Kamil Dryja 2c

Biologia: Zuzanna Wytrwał 3a, Karolina Półtorak 3b, Agata Krzan 3b, Marta Pietrzyk 3a

Geografia: Agata Krzan 3b, Agnieszka Bogdalska 2a, Dominika Kornaś 2b

Matematyka: Marcin Tomal 3b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Spotkanie z policją...
Do tradycji naszej szkoły przeszły już coroczne spotkania młodzieży z policją. Tak było i w tym roku. 25 stycznia 2012r. nasze gimnazjum odwiedzili sierż. Piotr Bonar i sierż. szt. Marcin Ciszek.
Spotkania w klasach pierwszych, drugich i trzecich miały charakter informacyjno - profilaktyczny. Ich celem było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich.
Funkcjonariusze przypomnieli słuchaczom tematykę dotyczącą bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego. Policjanci przestrzegali uczniów przed konsekwencjami zachowań stanowiących naruszenia prawa.
Podczas prelekcji funkcjonariusze tłumaczyli uczniom, jakie zagrożenia niosą ze sobą uzależnienia związane z używaniem papierosów, alkoholu czy narkotyków.
Przeprowadzona prelekcja dotyczyła tematyki czynów karalnych, popełnianych przez osoby nieletnie oraz zachowań świadczących o demoralizacji. Uczniowie poznali katalog środków poprawczych i wychowawczych, stosowanych przez sądy dla nieletnich.
Konkurs "Wiem Wszystko"
W dniu 12.01.2012 roku odbył się konkurs czytelniczy pt. „Wiem wszystko’’ zorganizowany przez bibliotekarza panią Małgorzatę Wilewską .
Każdy uczeń biorący w nim udział miał za zadanie w ciągu 45 minut odpowiedzieć na 85 pytań dotyczących ogólnej wiedzy o świecie.
W zmaganiach brali udział uczniowie klas II i III naszego gimnazjum. Spośród 14 uczestników wyłoniono zwycięzców. Zostali nimi :
I miejsce: Kamil Dryja - kl. II c
II miejsce - ex aequo: Anna Bartosik - kl. III c
Dominika Kornaś - kl. II b
III miejsce: Karolina Półtorak kl. III b

Ponadto wyróżnienia otrzymali :
Dawid Spót kl. III c
Dorota Wiśniewska kl. III a

Wszyscy uczestnicy otrzymali punkty dodatnie z zachowania oraz słodkie nagrody pocieszenia.
Góra Grosza
Jest już tradycją w naszym gimnazjum, iż w dniach 22 XI - 3 XII młodzież przystępuje do akcji "Góra Grosza". W tym roku nie mogło być inaczej.
W każdej klasie zostały wyznaczone dwie osoby, które codziennie odbierały od swoich kolegów i koleżanek ogromne ilości monet. Ciężkie worki z pieniędzmi trafiały następnie do opiekunek akcji – pani Anety Prasałek oraz pani Moniki Kaszuby, które wraz z wyznaczonymi uczniami rzetelnie liczyły i segregowały zebrane pieniądze
Tym razem nie udało się pobić rekordu szkoły, jednak suma 28600 groszy jest imponująca. Nie obyło się bez drobnej wpadki – jedna z klas pierwszych oddała pieniądze za późno – tuż po zamknięciu i wysłaniu paczki. Ale nie szkodzi – te monety przydadzą się już w listopadzie – bo do akcji na pewno przystąpimy!!
Po raz kolejny – najwięcej pieniędzy udało się zebrać uczniom klasy 3a. Gratulacje!!
Akcja "Góra Grosza" odbyła się w ramach działalności szkolnego koła PCK.
XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
8 stycznia 2012r
Uczniowie Samorządowego Gimnazjum im. Św. Kingi w Nowym Korczynie co roku wspierają akcję WOŚP. Nie inaczej było w tym roku, gdy zbieraliśmy pieniądze pod hasłem:
Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak,
zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń
dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych
dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.W tegorocznej akcji zebraliśmy ponad 7 tys. zł.

Wolontariuszami WOŚP w Nowym Korczynie były: Jaroszek Marcelina, Rasińska Aleksandra, Motyl Aleksandra, Muzyk Dorota, Boduszek Agnieszka,
Wytrwał Zuzanna.

W Brzostkowie: Sroka Anna, Baran Karolina, Wójtowicz Karolina, Kucieba Monika.
W Starym Korczynie: Skorupa Karolina i Skorupa Weronika. W Strożyskach: Buczak Izabela i Pietrzyk Marta. W Ostrowcach: Kanicka Aleksandra i Nurek Daria.
W Piasku Wielkim: Wojciechowska Monika i Niedopytalski Piotr.

Opiekunowie: Artur Grzesiak, Paweł Kulik, Bernadeta Rozborska, Zofia Dybała-Nowak, Małgorzata Jasiak.
Międzygimnazjalny Konkurs Kolęd Obcojęzycznych
4 stycznia 2012r.
w Sali Teatralnej Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie odbył się MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS KOLĘD OBCOJĘZYCZNYCH.


Nasze Gimnazjum reprezentowały w nim dwie uczennice: Agata Krzan z klasy III ”b” i Aleksandra Kanicka z klasy III ”a”.


III miejsce w konkursie zajęła Agata Krzan wykonując utwory pt. ”Merry Christmas Everyone” i „When the child is born”.


Aleksandra Kanicka, która wykonała „Last Christmas” i „Silent Night” w ramach wyróżnienia została zaproszona do wykonania swoich utworów podczas Koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę 8 stycznia 2012r. na tej samej scenie.


Uczestniczki do konkursu przygotowywała pani Zofia Dybała-Nowak .

Głównym celem konkursu było motywowanie uczniów do nauki języków obcych, budzenie i rozwijanie zainteresowań językami oraz tradycjami świątecznymi innych krajów. Najważniejsze jednak było promowanie nowych talentów.Jasełka
22 grudnia 2011r.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
życzenia dobrych ocen dla uczniów,
spełnienia marzeń wszystkim marzycielom,
szczęścia w miłości wszystkim zakochanym...
i tym samotnym też, zdrowia wszystkim chorym,
szczęścia zmartwionym, a dla wszystkich
przyjaźni, radości, magicznych świąt...
i wszystkiego co tylko pragną ludzie.Coroczne przedstawienie jasełkowe to już tradycja naszego Gimnazjum. Zespół nauczycieli i uczniów co roku staje przed wyzwaniem, wystawienia nowych, wspaniałych i oryginalnych jasełek. Nie inaczej było w tym roku.


Przepiękne polskie kolędy zagrała grupa uczniów gimnazjum: Karolina Półtorak, Aleksandra Motyl, Łukasz Nowak, Tomasz Bronkowski oraz uczniowie ze szkoły podstawowej: Marta Wężowicz, Patrycja Misterka i Marcin Trela.


Kolędy śpiewał szkolny chórek w składzie: Agata Krzan, Anna Sroka, Aleksandra Kanicka i Weronika Skorupa


Tegoroczne jasełka udowodniły, że w Gimnazjum im. Św. Kingi nie brakuje wspaniałych talentów. Ich wrażliwość, zaangażowanie, poczucie humoru wspaniale objawiły się w przedstawieniu.

Próbny Egzamin Gimnazjalny


"Co musisz wiedzieć o HIV i AIDS" - etap powiatowy konkursu
1 grudnia w Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych w Busku - Zdroju odbył się etap powiatowy konkursu "Co musisz wiedzieć o HIV i AIDS". Naszą szkołę reprezentowała w nim Agata Krzan z klasy 3b. W konkursie rywalizowali ze sobą reprezentanci gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu buskiego.

Niestety, nie udało nam się w tym roku zająć miejsca na podium. Agata uplasowała się tuż za nim, przegrywając niewielką różnicą punktów.

Konkurs "Młodzież o AIDS"

29 listopada zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu wiedzy i konkursu plastycznego dotyczącego problematyki HIV i AIDS.Test "Co warto wiedzieć o HIV i AIDS" najlepiej napisała Agata Krzan z klasy 3b zajmując pierwsze miejsce w konkursie. Drugie miejsce wywalczyła Anna Bartosik z klasy 3c, trzecie miejsce przypadło Dominice Kornaś z klasy 2b.
Wyróżnienie otrzymał Mateusz Kostka z klasy 1b, któremu zabrakło tylko 0,5 pkt do trzeciego miejsca!

Agata Krzan będzie reprezentowała nasze gimnazjum w powiatowym etapie konkursu w dniu 1 grudnia w Busku - Zdroju.Ciekawie przedstawiają się wyniki konkursu plastycznego. Przygotowane prace były pomysłowe i estetycznie wykonane, dlatego też komisja konkursowa przyznała dwa pierwsze miejsca i dwa drugie. Przypadły one:
I miejsce ex aequo zajęli:
Dominik Woźniak z klasy 2b
Karolina Wójtowicz z klasy 3b

II miejsce ex aequo:
Klaudia Wieczorek z klasy 3c
Izabela Buczak z klasy 3a

Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Gadawska z klasy 1c.Gratulujemy!!! A Agacie Krzan życzymy uzyskania jak najwyższej lokaty w kolejnym etapie konkursu.Konkursy przygotowała p. pedagog Agnieszka Zapiórkowska.
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Czerwiec 2019 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło