2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
I miejsce w Wojewódzkich Zawodach Sportowo - Pożarniczych
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza chłopców uczniów naszego gimnazjum zdobyła
I miejsce
w Wojewódzkich Zawodach Sportowo - Pożarniczych wg regulaminu CTIF rozegranych 17 czerwca w Sędziszowie!


W skład zwycięskiej drużyną wchodzą: Wiktor Marunowski, Michał Wężowicz, Paweł Wesołowski, Paweł Pasternak, Tomek Zapiórkowski, Damian Budera, Kamil Szczepaniak, Piotr Cerazy, Filip Strach i Marcin Pietrzyk.

W zawodach udział wzięła również drużyna dziewcząt. Dziewczyny - (Iza Buczak, Marcelina Jaroszek, Dorota Wiśniewska, Karolina Skorupa, Weronika Skorupa, Ola Pałasińska, Marta Kowalczyk, Wiktoria Gawłowska, Bernadetta Broda i Ola Kaczmarczyk) - nie powtórzyły sukcesu sprzed dwóch lat i zajęły piąte miejsce.

Chłopcom gratulujemy i życzymy powodzenia podczas ogólnopolskich zawodów w dniach 1-2 września w Opolu.
Konkurs "Super Klasa"
Znamy już wyniki szkolnego konkursu o tytuł "Super Klasy". Tytuł ten - po podliczeniu wszystkich punktów za udział w konkursach oraz innych przedsięwzięciach szkolnych- zdobyła 3b!


Najbardziej zaskoczona a jednocześnie zadowolona ze zdobycia tego tytułu była wychowawczyni klasy p. G. Kańska.

Tuż za 3b uplasowała się 2b i ... 3a.

Gratulujemy!!! A 2b życzymy sięgnięcia po tytuł "Super Klasy" w przyszłym roku.
Harry Potter kontra Voldemort
W dniu 14 maja w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy W magicznym świecie Harry'ego Pottera. Na wybór tematyki konkursu wpłynęła niezwykła popularność książek o przygodach Harry'ego.
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach. Warunkiem uczestniczenia w pierwszej kategorii była znajomość pierwszych trzech części cyklu : „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, „Harry Potter i Komnata Tajemnic” oraz „Harry Potter i więzień Azkabanu”, natomiast pytania w drugiej kategorii dotyczyły wszystkich siedmiu części cyklu.

W obszerniejszej kategorii zwycięzcami okazali się:
I miejsce ex aequo zajęli: Dominika Kornaś kl. 2 b i Tomasz Zapiórkowski kl. 3 b
II miejsce – Anna Bartosik kl. 3 c
III miejsce – Kamil Dryja kl. 2 c
Ponadto wyróżnienie otrzymał Krystian Ciepliński z kl. 2 c

W pierwszej kategorii na podium znaleźli się:
I miejsce -Bernadetta Broda kl. 1 b
II miejsce - Dawid Sosin kl. 2 c
III miejsce - Michał Ofiara kl. 3 a


Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz słodyczami.
W rywalizacji wzięło udział 18 uczniów. Ci, którzy czytali książki J.K. Rowling wykazali się bardzo dobrą ich znajomością. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali punkty dodatnie z zachowania oraz słodkie nagrody pocieszenia.

Organizatorem konkursu był bibliotekarz - pani Małgorzata Wilewska.
Finał Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności
10 maja 2012 roku w Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej
w Kielcach, odbył się Finał I Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności.


Drużynę naszego gimnazjum reprezentowali : Aleksandra Kanicka, Paweł Wesołowski, Tomasz Zapiórkowski, którzy w klasyfikacji ogólnej zajęli V miejsce, gromadząc 144 punkty.

tekst alternatywny


Podczas turnieju rozstrzygnięto konkurs plastyczny ,,Mój Robot". Spośród piętnastu robotów jury nagrodziło tylko trzy prace – wśród nich znalazł się nasz – „Heder”, który zajął III miejsce!


Oprócz zawodników wykazać mogli się również kibice, którzy rywalizowali ze sobą w kategorii „doping”.


Przypomnijmy, że o udział w ścisłym finale walczyło 53 gimnazja
z województwa świętokrzyskiego. Nasza drużyna zakwalifikowała się do finału wraz z 14 innymi gimnazjami, dzięki temu, iż w eliminacjach okręgowych , które odbyły się w marcu w Busku - Zdroju, zajęli I miejsce!
Warsztaty "Zaplątani w Cybersieć"
W środę 9 maja wszyscy uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w warsztatach "Zaplątani w Cybersieć"prowadzonych przez realizatorów ze Studia Diagnozy i Profilaktyki w Krakowie.

Podczas warsztatów uczniowie określali swoją osobistą diagnozę czasu spędzanego przed komputerem, poznawali zagrożenia wynikające z niewłaściwego używania komputera oraz rozmawiali o pozytywnym i negatywnym wpływie mass mediów na rozwój i osobowość młodego człowieka.

Program w formie zajęć warsztatowych mobilizował młodzież do aktywnego w nich uczestniczenia.
3 Maja

Konkurs "Moja ekologiczna szkoła" rozstrzygnięty!
27 kwietnia 2012r. w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników XI konkursu na najlepszą stronę WWW dla gimnazjalistów z powiatu buskiego. W tegorocznej edycji konkursu uczestnicy wykonywali strony internetowej na temat: „Moja ekologiczna szkoła”.

Pierwsze miejsce zajęła strona wykonana przez ucznia naszego gimnazjum - Adriana Gruchałę!

Nagrodę internautów otrzymał Tomasz Zapiórkowski!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody: albumy, pendrive, urządzenia wielofunkcyjne oraz dyplomy.

Uczniowie przygotowywali prace pod kierunkiem p. Leszka Chrobota.

Konkurs organizowany przez ZST-I od czterech lat jest częścią programu edukacyjno – ekologicznego pn. „Ziemia dla człowieka, człowiek dla Ziemi” realizowanego na terenie Powiatu Buskiego, współfinansowanego przez Powiat Buski i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
Konkurs Ekonomiczny
23 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Busku-Zdroju odbyło się uroczyste podsumowanie II Konkursu Wiedzy Ekonomicznej dla gimnazjalistów. W konkursie wzięło udział 148 uczniów z 12 szkół powiatu buskiego, kazimierskiego i pińczowskiego. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy ekonomicznej oraz jej praktyczne zastosowanie.

Podczas 3-etapowych zmagań z problematyką z zakresu finansów i bankowości uczniowie wykazywali się wiedzą i jej zastosowaniem w praktyce, min. obliczali raty kredytu, opłacalność inwestycji, zdolność kredytową, zysk z inwestycji finansowych.

Gimnazjaliści z Nowego Korczyna wykazali się bardzo dobrą znajomością problematyki ekonomicznej uzyskując znakomite wyniki. I miejsce zajął Marcin Tomal - w nagrodę otrzymał notebook, wyróżnienia i nagrody specjalne – T-shirty oraz notatniki i długopisy otrzymali: Karol Dybała, Michał Tomal i Wiktor Zych.

Marcin Tomal po raz kolejny odniósł sukces w dziedzinie matematyczno-ekonomicznej – w marcu br. został laureatem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Ekonomicznej zajmując II miejsce.

Opiekunowie uczniów: Barbara Kanicka, Krzysztof Kański
Egzamin gimnazjalny
24 kwietnia 2012 r.

Gimnazjaliści w całym kraju przystąpili dzisiaj do egzaminu, który miał sprawdzić ich wiedzę humanistyczną. Egzamin rozpoczął się o godzinie dziewiątej. W pierwszej części uczniowie zmagali się z zadaniami testowymi z historii i wiedzy o społeczeństwie. Po przerwie czekał ich test z języka polskiego i rozważanie w formie rozprawki nad słusznością stwierdzenia: "Literatura pozwala lepiej poznać i zrozumieć minione wieki ". Swoje argumenty należało zilustrować przykładami literackimi.

W środę uczniowie będą pisać test z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a w czwartek - test z języka obcego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Wszystkim zdającym życzymy osiągnięcia jak najlepszego wyniku!
Sprzątanie Świata
Dnia 4 kwietnia br. z okazji obchodów "Dnia Ziemi" w naszej szkole została zorganizowana akcja Sprzątania Świata, w której udział wzięli uczniowie klas pierwszych.

Dzień Ziemi (ang. Earth Day), znany też jako Światowy Dzień Ziemi - to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Odbywa się zazwyczaj w kwietniu. Do tej akcji rok rocznie włączają się uczniowie gimnazjum uczestnicząc w sprzątaniu naszej miejscowości.

Po zakończeniu akcji sprzątania wszyscy jej uczestnicy byli zadowoleni. Uczniowie, ponieważ ominęły ich lekcje, nauczyciele, ponieważ okolica szkoły będzie czysta...(przynajmniej przez jakiś czas:-;)

Dzień Ziemi stał się okazją do organizowania akcji mających uświadomić młodzieży oraz całemu społeczeństwu, że należy dbać o środowisko naturalne.
XII Powiatowy Konkurs "Ponidzie - moja mała ojczyzna"
Tematem tegorocznego konkursu były „Atrakcje turystyczne Ponidzia”.
Drużyna reprezentująca nasze gimnazjum w składzie: Anna Sroka, Agata Kuzon, Karolina Baran, Kamil Dryja, Dawid Sosin i Przemysław Piotrowski zajęła III miejsce w kategorii prezentacje.


Uczniowie przygotowali przewodnik multimedialny po Nowym Korczynie wcielając się w role przewodników z XIII wieku.
Do części dotyczącej prac plastycznych na w/w temat prace przygotowało czworo uczniów (Klaudia Wieczorek, Dawid Spót, Iza Buczak i Dominik Woźniak). W konkursie wzięły udział prace Klaudii Wieczorek i Dawida Spóta z klasy III c.

W tej kategorii Dawid zajął I miejsce przygotowując pracę na temat „Młodzawy- Ogród na Rozstajach”. Gratulujemy!

Projekt „Atrakcje turystyczne Ponidzia” został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: Grażyny Kańskiej, Moniki Kaszuby, Barbary Witkoś i Leszka Chrobota.
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Kwiecień 2019 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło