2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Egzamin gimnazjalny
24 kwietnia 2012 r.

Gimnazjaliści w całym kraju przystąpili dzisiaj do egzaminu, który miał sprawdzić ich wiedzę humanistyczną. Egzamin rozpoczął się o godzinie dziewiątej. W pierwszej części uczniowie zmagali się z zadaniami testowymi z historii i wiedzy o społeczeństwie. Po przerwie czekał ich test z języka polskiego i rozważanie w formie rozprawki nad słusznością stwierdzenia: "Literatura pozwala lepiej poznać i zrozumieć minione wieki ". Swoje argumenty należało zilustrować przykładami literackimi.

W środę uczniowie będą pisać test z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a w czwartek - test z języka obcego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Wszystkim zdającym życzymy osiągnięcia jak najlepszego wyniku!
Sprzątanie Świata
Dnia 4 kwietnia br. z okazji obchodów "Dnia Ziemi" w naszej szkole została zorganizowana akcja Sprzątania Świata, w której udział wzięli uczniowie klas pierwszych.

Dzień Ziemi (ang. Earth Day), znany też jako Światowy Dzień Ziemi - to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Odbywa się zazwyczaj w kwietniu. Do tej akcji rok rocznie włączają się uczniowie gimnazjum uczestnicząc w sprzątaniu naszej miejscowości.

Po zakończeniu akcji sprzątania wszyscy jej uczestnicy byli zadowoleni. Uczniowie, ponieważ ominęły ich lekcje, nauczyciele, ponieważ okolica szkoły będzie czysta...(przynajmniej przez jakiś czas:-;)

Dzień Ziemi stał się okazją do organizowania akcji mających uświadomić młodzieży oraz całemu społeczeństwu, że należy dbać o środowisko naturalne.
XII Powiatowy Konkurs "Ponidzie - moja mała ojczyzna"
Tematem tegorocznego konkursu były „Atrakcje turystyczne Ponidzia”.
Drużyna reprezentująca nasze gimnazjum w składzie: Anna Sroka, Agata Kuzon, Karolina Baran, Kamil Dryja, Dawid Sosin i Przemysław Piotrowski zajęła III miejsce w kategorii prezentacje.


Uczniowie przygotowali przewodnik multimedialny po Nowym Korczynie wcielając się w role przewodników z XIII wieku.
Do części dotyczącej prac plastycznych na w/w temat prace przygotowało czworo uczniów (Klaudia Wieczorek, Dawid Spót, Iza Buczak i Dominik Woźniak). W konkursie wzięły udział prace Klaudii Wieczorek i Dawida Spóta z klasy III c.

W tej kategorii Dawid zajął I miejsce przygotowując pracę na temat „Młodzawy- Ogród na Rozstajach”. Gratulujemy!

Projekt „Atrakcje turystyczne Ponidzia” został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: Grażyny Kańskiej, Moniki Kaszuby, Barbary Witkoś i Leszka Chrobota.
Ogólnopolski Konkurs Geograficzny "Geo-Planeta"
W roku szkolnym 2011/2012 uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny uczestniczyli w konkursie "Geo-Planeta". W tym roku udział wzięło 4 uczniów: Szymon Jaworski, Agata Krzan, Klaudia Wieczorek i Krystian Ciepliński.

Agata Krzan z kl.IIIb uzyskała bardzo wysoki wynik (27 pkt /30pkt), a Klaudia Wieczorek z kl. IIIc otrzymała wyróżnienie.

Szkolnym organizatorem konkursu była p. Barbara Witkoś.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Konkurs jest przeprowadzany przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie.
Trzymaj Formę... czyli Dzień Wiosny w gimnazjum!
„Trzymaj Formę”

Pod takim hasłem - w dniu 21 marca 2012 roku - uczniowie Samorządowego Gimnazjum im. Św. Kingi w Nowym Korczynie rozpoczęli akcję, której celem było propagowanie aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.


Motto imprezy stanowiły słowa fraszki Jana Kochanowskiego „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz…”, którymi uczniowie klasy 3b: Agata Krzan i Tomasz Zapiórkowski rozpoczęli przygotowany program.

Po ogłoszeniu wyników konkursu plastycznego uczniowie obejrzeli scenkę przygotowaną przez trzecioklasistów, w której Kasi (Monika Kucięba) w dokonaniu prawidłowych wyborów żywieniowych pomagał Anioł w tej roli Klaudia Wieczorek oraz Witaminki (Tomasz Bronkowski, Karol Cerazy i Paweł Pasternak). Cały czas do złego namawiał zaś Diabeł (Bartosz Dudek).

Gimnazjaliści biorący udział w poszczególnych konkurencjach - wykazali się znajomością zasad żywienia oraz wysoką sprawnością fizyczną w myśl zasady
W zdrowym ciele zdrowy duch”.

W tym dniu odbył się również Konkurs Piosenki Europejskiej, w którym „Ladies” w tej roli chłopcy z 3c (Wojtek Boduszek, Artur Podsiadło, Paweł Wesołowski, Bartek Dudek, Rafał Rutkowski, Dawid Spót i Monika Kucięba jako Ken) utworem „Barbie Girl” wzbudzili wśród zgromadzonych owacje na stojąco.

Tutaj i tu do pobrania więcej zdjęć .
Świętokrzyski Turniej Innowacji i Kreatywności
W dniu 19 marca br. w murach Samorządowego Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju odbyły się eliminacje okręgowe Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności.

I miejsce w turnieju zajęła drużyna z naszego gimnazjum! Paweł Wesołowski, Ola Kanicka i Tomek Zapiórkowski - pokonali rywali z dziewięciu gimnazjów uzyskując najwięcej punktów w grze logicznej Pentomino oraz w interdyscyplinarnym quizie wiedzy.

W nagrodę otrzymali teleskopy ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, które zostały wręczone przez wicedyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Elżbietę Dudek oraz z-cę Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój – Henryka Radosza.

W trakcie turnieju uczniowie mieli zapewnioną dodatkową atrakcję. To wszystko za sprawą INNOBUS-a, w ramach którego mogli zaobserwować niezwykle interesujące eksperymenty fizyko-chemiczne przygotowane przez Biuro Innowacji, jak również uczestniczyć w pokazie naukowym z robotyki.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Ekonomicznej
Marcin (prawie) najlepszy!

16 marca 2012 roku w Gimnazjum nr 2 im. Adolfa Dygasińskiego w Pińczowie odbył się finał XIII Ogólnopolskiego Międzygimnazjalnego Turnieju Wiedzy Ekonomicznej, którego celem jest rozpowszechnienie wiedzy ekonomicznej wśród uczniów gimnazjum i wykorzystywanie tej wiedzy i umiejętności w życiu. Głównym współorganizatorem Turnieju jest Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. i NBP.

Wyjazd uczniów naszego gimnazjum Dominiki Kornaś kl. 2b i Marcina Tomala kl.3 b z nauczycielem p. Krzysztofem Kańskim zakończył się sukcesem. Marcin zajął 2miejsce wśród 200 uczestników z całej Polski i za swoje osiągnięcie otrzymał od organizatorów konkursu komputer przenośny. Tym samym prawie powtórzył wynik z ubiegłego roku Wojtka Zycha - absolwenta naszego gimnazjum, który turniej wygrał. W minionym roku Marcin zdobywał doświadczenie u boku starszego kolegi i jest nadzieja, że tak też będzie z Dominiką, która zajęła porównywalne miejsce do Marcina.
Należy nadmienić, że w bieżącym roku szkolnym Marcin Tomal brał również udział w konkursie przedmiotowym z matematyki na etapie rejonowym. Nauczycielką matematyki Marcina jest p. Barbara Kanicka.
Krzysztof Kański

Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"
14 marca 2012 roku uczniowie gimnazjum oraz szkół podstawowych z terenu naszej gminy rywalizowali między sobą w zakresie wiedzy pożarniczej. Turniej zorganizowany został w Samorządowym Gimnazjum w Nowym Korczynie gdzie wszystkich uczestników konkursu, ich opiekunów oraz członków komisji przywitała pani dyrektor Barbara Karnawalska życząc uczniom osiągnięcia w konkursie jak najlepszego wyniku.

Turniej podzielony został na dwie kategorie; szkoły podstawowe i gimnazjum.
W turnieju wzięły udział tylko dwie dziewczyny i to one wykazały się największą wiedzą w dziedzinie pożarnictwa!


W kategorii gimnazjum:
I miejsce zajęła: Izabela Buczak z kl. 3a
• II miejsce: Tomasz Gruchała z kl. 3b
• III miejsce: Adrian Gruchała z kl. 3c
Uczniów do konkursu przygotowywał: Krzysztof Kański.

W kategorii podstawówek najlepsi okazali się uczniowie ze szkoły w Nowym Korczynie; pierwsze miejsce zajęła – Katarzyna Cerazy a drugie Patryk Sokół. Opiekunem uczniów był Jacek Ciepliński.
Reprezentant szkoły w Starym Korczynie - Paweł Witkoś - zajął trzecie miejsce. Jego opiekunem był Arkadiusz Modzelewski.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Danuta Zborowska - przedstawiciel Wójta Gminy, Andrzej Wajs – Komendant Gminny OSP, Artur Brachowicz i Zbigniew Dziurewicz – przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Busku Zdroju.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Nowym Korczynie.
IV Turniej Piłki Siatkowej Chłopców i Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZST-I w Busku-Zdroju
7 marca 2012 roku na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku-Zdroju odbył się IV Turniej Piłki Siatkowej Chłopców i Dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku-Zdroju.

Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie:
od lewej: Mateusz Golik, Paweł Wesołowski, Michał Ofiara, Paweł Pasternak, Bartosz Dudek, Tomasz Bronkowski
Wojciech Boduszek, Tomasz Wieczorek, Karol Dybała, Tomasz Zapiórkowski, Wiktor Marunowski. Opiekun drużyny: Artur Grzesiak

W zawodach wzięli udział uczniowie szkól gimnazjalnych powiatu buskiego.

Wszystkie mecze rozegrane przez naszych zawodników toczyły się z wielką dramaturgią, pech sprawił, że nie udało się nam zająć miejsca na podium.


Klasyfikacja:

I. Gimnazjum nr 2 Busko-Zdrój
II. Gimnazjum Stopnica
III. Gimnazjum Podgaje
IV. Gimnazjum Nowy Korczyn
V. Gimnazjum Solec-Zdrój
VI. Gimnazjum nr 1 Busko-Zdrój
VII. Gimnazjum Gnojno
Powiatowe Targi Edukacyjne - "Edukacja 2012"
Znamy już termin Powiatowych Targów Edukacyjnych.

Targi "Edukacja 2012" odbędą się 13 kwietnia br. , w godz. 9.00 - 12.00 w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Busku - Zdroju.


Na Targach dla tegorocznych absolwentów Gimnazjów - jak co roku- zostaną przedstawione informacje dotyczące oferty edukacyjnej przygotowanej przez szkoły ponadgimnazjalne i placówki oświatowo - wychowawcze prowadzone przez Powiat Buski.

Dodatkowe informacje dotyczące Targów można uzyskać w Powiatowym Informatorze Edukacyjnym na stronie internetowej Powiatu Buskiego.
Konkurs Walentynkowy
Na przełomie stycznia i lutego 2012r. odbył się czytelniczy Konkurs Walentynkowy zorganizowany przez bibliotekarza panią Małgorzatę Wilewską.

Zgłosiło się do niego 22 uczniów z wszystkich klas. Konkurs polegał na uzupełnieniu w domu przygotowanych arkuszy z zadaniami konkursowymi . Dotyczyły one tematyki miłości w literaturze.

Spośród prawidłowych odpowiedzi, a było ich 10, rozlosowane zostały dyplomy i słodycze. Zwycięzcami okazali się: Karolina Skorupa z klasy III b, Weronika Skorupa również z klasy III b oraz Aleksandra Kaczmarczyk z klasy I b.
Ponadto wszyscy uczniowie otrzymali walentynkowe lizaki oraz
punkty dodatnie z zachowania.
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Grudzień 2018 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło