2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Wycieczka do Krakowa
W dniu 17 października 2017r. uczniowie klasy III b, wraz z wychowawczynią wyruszyli na całodniową wycieczkę do Krakowa. W ten piękny jesienny dzień, podziwiając otoczenie, cała grupa z przyjemnością przespacerowała się ulicami Rynku Głównego w Krakowie. Zmierzaliśmy do oddziału Muzeum Narodowego – Sukiennic.

EDUKACJA GLOBALNA "Szkoły Liderów Edukacji Globalnej"
W roku szkolnym 2016/2017 Samorządowe Gimnazjum im. św.Kingi w Nowym Korczynie przystąpiło do realizacji projektu ”Szkoła Liderów Edukacji Globalnej”. Jesteśmy 1 z 10 szkół w woj.świętokrzyskim realizujących ten projekt. Projekt 355/2016/M1 współfinansowany jest z programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP 2016.
We wrześniu2017 roku podczas seminarium regionalnego świętokrzyskiej sieci Szkół Liderów Edukacji Globalnej w Kielcach otrzymaliśmy „Certyfikat Szkoły Liderów Edukacji Globalnej”.

Waleczny Mały Smok
W dniu 21 października 2017r. na hali sportowej w Samorządowym Gimnazjum Nr 1 w Busku- Zdroju odbyła się 3. edycja Turnieju Małego Smoka.
Zawody zorganizowane zostały przez Buski Klub Kung - Fu - " Yantai" . Wzięło w nich udział 70 zawodników z różnych stron Polski.
Franciszek Stefański, uczeń klasy 3a naszego gimnazjum, zdobył złoto w formach ręcznych północnych . Ponadto zajął I miejsce w formach z mieczem . Okazał się również bezkonkurencyjny w formach z włócznią w przedziale 13- 14 lat.WSPOMNIENIE LITURGICZNE ŚW. JANA PAWŁA II
Dnia 21 października 2017 r., w wigilię wspomnienia liturgicznego św. Jana Pawła II młodzież Gimnazjum i siódmej klasy Szkoły Podstawowej, pod kierunkiem katechety p. Krzysztofa Błacha przygotowała montaż słowno – muzyczny wzbogacony prezentacją multimedialną. Przedstawienie składało się z dwóch części. Pierwsza nawiązała do wydarzeń fatimskich. W bardzo obrazowy sposób uczniowie przedstawili objawienia fatimskie. W drugiej części zostały przypomniane fakty związane z zamachem na Ojca Świętego Jana Pawła II, który miał miejsce 13 maja 1981r. Było też nawiązanie do opieki Matki Bożej Fatimskiej i cudownego ocalenia Papieża. Oprawę muzyczną przygotowała p. Magdalena Wilczyńska.

Otrzymaliśmy Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie!
Otrzymaliśmy Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie!

Z dumą informujemy, że w dniu 29 września 2017r. otrzymaliśmy Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie. Uroczyste wręczenie tych wyróżnień odbyło się podczas XV Festiwalu Zdrowia w Busku – Zdroju. W program Festiwalu wpisała się także kolejna edycja zlotu szkół promujących zdrowie oraz wręczenie szkołom certyfikatów i zaproszeń do Świętokrzyskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Wybory do Samorzadu Uczniowskiego
10 października 2017r . odbyły się Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego.

Do komisji wyborczej zostały powołane uczennice klasy III ,,c” : Anna Nowak i Dominika Byczyńska . Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała p. Małgorzata Wach – opiekun Samorządu Uczniowskiego.

Do pracy w Samorządzie Uczniowskim zgłosiło się 12 kandydatów. Frekwencja wyborcza wyniosła 95%.

Wyniki przeprowadzonych wyborów :


Przewodnicząca: Oliwia Juszczyk kl. 3 a
Zastępca Przewodniczącej: Paweł Biesaga kl. 3 b
Skarbnik : Jagoda Katra kl. 3a
Sekretarz : Patryk Gadawski kl. 3aobrazek


Kampania Wyborcza do Rady Samorządu Uczniowskiego
Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego poprzedziła kampania wyborcza, która rozpoczęła się na początku października. W tym roku szkolnym kandydaci byli aktywni. Przygotowali plakaty wyborcze dzięki czemu można było zapoznać się z programem naszych ,,polityków”.

Nad przebiegiem kampanii wyborczej czuwały opiekunowie SU p. Małgorzata Wach i p. Małgorzata Wilewska.
Też czytaliśmy "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego
"Weź pan sobie żonę z prosta: dużo szczęścia małe kosta"

S. Wyspiański

W dniu 7 września 2017r. w Narodowym Czytaniu, które odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej w Nowym Korczynie (na sali gimnastycznej w budynku gimnazjum), wzięli udział:
uczniowie klas gimnazjalnych, uczniowie klas siódmych ze szkoły podstawowej , nauczyciele i pracownicy, przedstawiciele samorządu gminnego, parafii, ośrodka kultury, Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej oraz Rady Rodziców.

Wszyscy stanęli na wysokości zadania.

Jednakże największe wrażenie na słuchaczach zdobyli : Dawid Konopka, Franciszek Stefański, Nikola Szumilas i Oliwia Juszczyk.

Zapraszamy na kolejne czytanie, za rok...


84 rocznica walk o prawa chłopskie w Piasku Wielkim
W dniu 3 września 2017 roku delegacje ze szkoły podstawowej i z gimnazjum uczestniczyły w uroczystości związanej z kolejną rocznicą walk o prawa chłopskie w Piasku Wielkim.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/ 2018
4 września 2017r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.
Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego poprzedziła msza św. w kościele  pw. św. Stanisława w Nowym Korczynie.
Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
Uprzejmie informujemy,

że
uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

odbędzie się w dniu 4 września 2017r. ( poniedziałek.)


Godz. 8:15 - Msza św. w kościele pw. św. Stanisława .

Godz. 9:30 - inauguracja roku szkolnego na sali gimnastycznej w gimnazjum, następnie spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.


Planowany odwóz uczniów od godz. 10:45.

Dowóz uczniów w roku szkolnym 2017/ 2018 będzie odbywał się według harmonogramu z ubiegłego roku szkolnego z oznakowanych przystanków.
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Marzec 2018 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło