2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Świąteczna Zbiórka Żywności
W dniach 29 - 30 listopada 2018r. na terenie całego kraju odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności.

Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej po raz kolejny przyłączyli się do tej charytatywnej akcji . Wolontariusze z naszej szkoły pełnili dyżury w sklepach na terenie Nowego Korczyna: Delikatesy Centrum, Spar oraz Odido.

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zbiórce należą się słowa podziękowania.

obrazekVI Gminny Konkurs Plastyczny
Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jaką obchodzimy w 2018 roku to sprawa bliska sercom wszystkich Polaków. Z tej okazji Towarzystwo Miłośników Ziemi Korczyńskiej ogłosiło VI Gminny Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych w Gminie Nowy Korczyn pn. „Bądź patriotą”.

Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice dotyczącej tematyki wojennej, powstańczej lub życia Marszałka Józefa Piłsudskiego.


obrazek
Rusza kolejna edycja akcji charytatywnej "Góra Grosza"
Uwaga uczniowie!! Rusza kolejna edycja akcji charytatywnej „Góra Grosza”!!
Jest już tradycją w naszej szkole, iż na przełomie listopada i grudnia wspólnie „usypujemy Górę Grosza”. Kto może przynosi do szkoły gromadzone w domu monety. Wszystko po to, by pomóc dzieciom, które wychowują się w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Kilka razy udało się nam pobić rekord szkoły. Może i tym razem tak będzie? Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Pamiętajcie, że „jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”!

Na klasę, która uzbiera największą kwotę czeka słodka niespodzianka.
Dzień dla Niepodległej
Link W dniu 9 listopada 2018 r. społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie świętowała "Dzień Niepodległej".
Zgromadzeni na sali gimnastycznej, ubrani galowo uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły o godz. 11:11 wspólnie zaśpiewali,
z dumą i radością, 4- zwrotkowy hymn narodowy.
W ten sposób włączyliśmy się do akcji "Rekordu dla Niepodległej" ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej .
Szanowni Rodzice, Pracownicy szkoły
Szanowni Rodzice, Pracownicy szkoły .

Informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 7 listopada 2018r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, dzień 12 listopada jest dniem wolnym od pracy.
W tym dniu nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno- wychowawcze.

Dyrekcja szkoły
My nie palimy - to nie dla nas!
Obecnie nie ma już wątpliwości, że palenie papierosów ma szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka. Gdy pali dziecko, konsekwencje uzależnienia od nikotyny są jeszcze gorsze.

Dlatego też w ramach profilaktyki antynikotynowej w październiku odbyły się w klasach 5a, 5b i 7 zajęcia profilaktyczno – edukacyjne z zakresu tej tematyki oraz przeprowadzony został konkurs wiedzy o wpływie papierosów na organizm człowieka pod hasłem "My nie palimy - to nie dla nas!".

obrazek
Konkurs Wiedzy o Niemczech - rozstrzygnięty!
Pod koniec października - chętni uczniowie z klasy siódmej przystąpili do Konkursu Wiedzy o Niemczech. Dziesięcioro śmiałków musiało stawić czoła prawie 50 pytaniom z ogólnej wiedzy o naszym zachodnim sąsiedzie. Pytania – choć ułożone w języku polskim – okazały się niełatwe. Aby stanąć na podium, trzeba było poświęcić sporo czasu i przyswoić ogrom wiadomości dotyczących Niemiec.

obrazek

Lekcja parlamentaryzmu
W dniu 10 października 2018 roku z inicjatywy Pana Posła Krystiana Jarubasa i radnego Gminy Nowy Korczyn Pawła Kulikauczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie wraz z opiekunami: Barbarą Bonar, Jolantą Kulik, Zbigniewem Sadowskim i Arturem Jaroszkiem mieli możliwość zwiedzenia stolicy Polski Warszawy, a w szczególności Sejmu RP.


obrazek
Dzień Edukacji Narodowej
W Publicznej Szkole Podstawowej w dniu 16 października 2018 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zebranych nauczycieli , pracowników obsługi, rodziców i uczniów przywitała Dyrektor Barbara Karnawalska. Wśród zgromadzonych gości był również Pan Paweł Zagaja- Wójt gminy Nowy Korczyn.


obrazek
TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZA WYCIECZKA W BIESZCZADY
W dniach 1-2 października 2018roku 30 osobowa grupa uczniów z klas 8a i 3a (gimnazjum) uczestniczyła w turystyczno-krajoznawczej wycieczce w Bieszczady. Góry powitały nas piekną, słoneczna pogodą, więc pierwszego dnia od razu ruszyliśmy na szlak wiodący na Połoninę Wetlińską.


obrazek
Dzień Edukacji - Życzenia
Szanowni Państwo,
Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty
.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej proszę przyjąć podziękowania za codzienną pracę dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą .
Bardzo dziękuję za oddanie szkole pracownikom niepedagogicznym.
Życzę wszelkiej pomyślności w realizacji planów zawodowych, wielu powodów do radości i satysfakcji z rezultatów pracy, aby na co dzień spotykali się Państwo z szacunkiem i sympatią uczniów oraz ich rodziców.

Barbara Karnawalska

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej

w Nowym Korczynie
obrazek
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Czerwiec 2019 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło