2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Życzenia Świąteczne
"Jest cicho. Choinka płonie.
Na szczycie cherubin fruwa.
Na oknach pelargonie,
blask świeczek złotem zasnuwa,
a z kąta, z ust brata płynie
kolęda na okarynie:
Lulajże , Jezuniu ..."


Szanowni Państwo
Nauczyciele, Pracownicy Oświaty, Rodzice
Drodzy Uczniowie

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragnę przekazać najserdeczniejsze życzenia : zdrowia, pogody ducha, spełnienia marzeń, zawodowej satysfakcji i licznych sukcesów.
Niech nadchodzące święta będą czasem upływającym w rodzinnej atmosferze
i przynoszącym wiele radości i optymizmu .
Niech ten świąteczny nastrój pozostanie w naszych sercach jak najdłużej .

Wesołych Świąt i dobrego Nowego Roku !
Życzy:
Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie


Jasełka 2017
Do tradycji naszej szkoły weszło coroczne przygotowanie przedstawienia bożonarodzeniowego przez uczniów klas szkoły podstawowej.
Uroczystość odbyła się 15 grudnia 2017 r. na sali gimnastycznej gimnazjum, gdzie zebrali się uczniowie wraz z dyrekcją, nauczycielami, rodzicami oraz licznie przybyłymi gośćmi .

Sukces Julki !
15 grudnia 2017 roku odbył się rejonowy etap XXVI Olimpiady Zdrowego Stylu Życia, organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. W etapie tym naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 3a – Julia Piotrowska, która zajęła I miejsce.

Klasowa wycieczka integracyjna do Kielc
Dnia 12.12.2017 roku uczniowie klasy 7a z wychowawcą i opiekunami uczestniczyli w Mikołajkowym wyjeździe do Kielc. Celem wyjazdu była integracja grupy, umiejętność współpracy oraz prawidłowego zachowania się w miejscach publicznych . Mikołajkowym prezentem dla uczniów był seans w kinie Helios i film wprowadzający wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój pt. ”Pierwsza gwiazdka”.

Uroczystość otwarcia boiska sportowego
W dniu 7 grudnia 2017r. odbyła się uroczystość otwarcia boiska szkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Nowym Korczynie, w której uczestniczyli:
Marszałek Adam Jarubas, wójt Paweł Zagaja, wicewójt Piotr Strach , ks. proboszcz Grzegorz Kowalik , przewodnicząca komisji oświatowej Krystyna Szafraniec, radni , przedstawiciel Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Pabijańczyk, prezes KS "Wisła" Nowy Korczyn Arkadiusz Modzelewski , rodzice, nauczyciele , pracownicy szkoły i uczniowie.

"O co chodzi z tym dymem?..."
14 grudnia 2017r. klasy siódme uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych dotyczących palenia papierosów i e-papierosów.

Po zajęciach uczniowie mogli zbadać za pomocą smokolaizera zawartość szkodliwego tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Było wielu chętnych do ustalenia stanu zanieczyszczenia swoich płuc. Jedni z zaciekawieniem, inni ze strachem w oczach poddawali się temu badaniu...


V Gminny Konkurs Plastyczny
Z okazji obchodów w 2017 roku 150 rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego i 100 rocznicy śmierci Adama Chmielowskiego w listopadzie br. został ogłoszony Gminny Konkurs Plastyczny zorganizowany przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Korczyńskiej w Nowym Korczynie.


Konkurs czytelniczy pt. "Kamienie na szaniec bez tajemnic"
32 uczniów naszego gimnazjum przystąpiło do zmagań testowych, sprawdzających znajomość treści „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Konkurs odbył się z podziałem na dwie grupy wiekowe: klasy drugie oraz klasy trzecie.Gimnazjaliści czytają swoim młodszym kolegom
W dniu 28 listopada 2017 r. uczniowie klasy III „a” gimnazjum : Oliwia Juszczyk , Nikola Suchy oraz Dawid Konopka odwiedzili grupę 5-latków w Szkole Podstawowej w Nowym Korczynie, aby im poczytać. Wybrali dla nich bajkę pt. „Jaś i Małgosia”.

XXI Międzynarodowy Puchar Polski - WUSHU
W dniach 1 - 3 grudnia 2017r. w Krakowie w Centrum Sportowym Com- Com Zone odbyła się XXI edycja Międzynarodowego Pucharu Polski Wushu.
W zawodach uczestniczyło 5 klubów Wushu tradycyjnego i sportowego z całej Polski oraz ze Słowacji, Czech i Chin ( około 300 zawodników) . Buski Klub Kung - fu YANTAI reprezentowała 5- osobowa ekipa pod opieką trenera A. Cupryjak - Sochy, która zdobyła 10 medali .

Sukces w powiatowym konkursie z zakresu profilaktyki HIV i AIDS.
29 listopada 2017r. w Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych w Busku - Zdroju odbyła się 14 edycja konkursu wiedzy z zakresu profilaktyki HIV i AIDS.
W eliminacjach powiatowych wzięło udział 14 szkół powiatu buskiego. W kategorii szkoły podstawowe i gimnazjalne reprezentantki naszej szkoły Gabriela Stankiewicz z klasy 7a i Julia Piotrowska z klasy 3a zajęły odpowiednio I i II miejsce.

Gratulujemy uczennicom i życzymy im dalszych sukcesów!

Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Czerwiec 2018 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło