2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe dla uczniów dotychczasowych gimnazjów
W listopadzie 2017r. zakończyły się eliminacje szkolne Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, w których wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjów. Do drugiego etapu powiatowego zakwalifikowali się następujący uczniowie z naszego gimnazjum.
Zawody powiatowe w piłce nożnej szkół gimnazjalnych o Puchar Starosty Buskiego
W dniu 27 listopada 2017 roku w hali Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku - Zdroju odbyły się zawody powiatowe w halowej piłce nożnej o Puchar Starosty Buskiego. Do zawodów zgłosiło się 9 zespołów z terenu powiatu buskiego : Gimnazjum w Wiślicy , Samorządowego Gimnazjum Nr 1 w Busku - Zdroju, Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Busku - Zdroju , Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wiślicy , Publicznej Szkoły Podstawowej w Zbludowicach, Szkoły Podstawowej w Ratajach Słupskich, Szkoły Podstawowej w Pacanowie, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Stopnicy ,
Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie .

Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!
„Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!„
–to hasło uroczystego apelu zorganizowanego w naszej szkole dnia 15 listopada 2017r.
z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Andrzejki
29 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa, na którą sekcje: kultury, naukowa i plastyczna przygotowały kolorowy wystrój sali gimnastycznej oraz zabawy i wróżby andrzejkowe. Zabawę prowadził dj Artur Babiarz ( dj Arti), który grywa w klubach i prowadzi różnego rodzaju imprezy okolicznościowe.


obrazek
Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości
Dnia 11 listopada 2017 roku nasi uczniowie wzięli udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości . Najpierw uczestniczyli we wspólnej modlitwie w intencji Ojczyzny, potem złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy poległych w obronie Polski.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada 2017r. w naszej szkole obchodzony był Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jak co roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali na ten dzień moc atrakcji. Samorząd już od 7. 00 rano rozdawał plakietki z buźkami zachęcając do uśmiechu, miłego słowa i życzliwości na co dzień. Buźki rozdawaliśmy również na ulicach Nowego Korczyna. Odwiedziliśmy także Urząd Gminy, GOK oraz przedszkolaków w Szkole Podstawowej. Kartki z pozdrowieniami otrzymali: pan Wójt Paweł Zagaja i jego zastępca pan Piotr Strach oraz inni urzędnicy.


Udział pocztu sztandarowego w uroczystości nadania sztandaru Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu.
Udział pocztu sztandarowego w uroczystości nadania sztandaru Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu.

" Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska"
J. Piłsudski

W dniu 14 listopada 2017r. delegacja uczniów z naszego gimnazjum uczestniczyła w doniosłej uroczystości nadania sztandaru Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu .

Próbny egzamin gimnazjalny

W dniach 22.11.2017r. - 24.11.2017r. uczniowie klas trzecich przystąpią do próbnego egzaminu gimnazjalnego.

22.11.2017r. - część humanistyczna ( język polski, historia, WOS),

23.11.2017r. - część matematyczno- przyrodnicza ( matematyka, fizyka, chemia, biologia, geografia ),

24.11.2017r. - część językowa ( język obcy nowożytny)
DZIEŃ TOLERANCJI
16 listopada 2017r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego tj. Oliwia Juszczyk z kl. 3a , Paweł Biesaga i Dominik Jaroszek z kl. III b przygotowali prezentację multimedialną oraz ozdobili korytarze kolorowymi kartkami z aforyzmami i złotymi myślami o tolerancji czyli wyrozumiałości dla odmienności innych ludzi.


obrazek
Dzień Edukacji Narodowej
A kiedy staniemy u rozstajnych dróg
I ciężko nam będzie w niejednej chwili,
Zrozumiemy, że spłacić trzeba wielki dług,
I wytrwamy – jak ci, co kiedyś nas uczyli.


Rusza kolejna edycja akcji charytatywnej "Góra Grosza"
Uwaga uczniowie!

Rusza kolejna edycja akcji charytatywnej „Góra Grosza”!

Jest już tradycją w naszej szkole, iż na przełomie listopada i grudnia wspólnie "usypujemy Górę Grosza". Kto może przynosi do szkoły gromadzone w domu monety. Wszystko po to, by pomóc dzieciom, które wychowują się w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Kilka razy udało się nam pobić rekord szkoły. Może i tym razem tak będzie? Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Pamiętajcie, że "jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie"!

Na klasę, która uzbiera największą kwotę czeka miła niespodzianka:)
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Marzec 2018 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło