Sukces w powiatowym konkursie z zakresu profilaktyki HIV i AIDS.
29 listopada 2017r. w Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych w Busku - Zdroju odbyła się 14 edycja konkursu wiedzy z zakresu profilaktyki HIV i AIDS.
W eliminacjach powiatowych wzięło udział 14 szkół powiatu buskiego. W kategorii szkoły podstawowe i gimnazjalne reprezentantki naszej szkoły Gabriela Stankiewicz z klasy 7a i Julia Piotrowska z klasy 3a zajęły odpowiednio I i II miejsce.

Gratulujemy uczennicom i życzymy im dalszych sukcesów!

Świąteczna Zbiórka Żywności
W dniach 1, 2, i 3 grudnia 2017r. na terenie całego kraju odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności.

Uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny przyłączyli się do tej świątecznej akcji . Wolontariusze z naszej szkoły pełnili dyżury w sklepach na terenie Nowego Korczyna: Delikatesy Centrum, Spar oraz Odido. Łącznie uzbierali ponad 300 kg żywności.

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe dla uczniów dotychczasowych gimnazjów
W listopadzie 2017r. zakończyły się eliminacje szkolne Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, w których wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjów. Do drugiego etapu powiatowego zakwalifikowali się następujący uczniowie z naszego gimnazjum.
Zawody powiatowe w piłce nożnej szkół gimnazjalnych o Puchar Starosty Buskiego
W dniu 27 listopada 2017 roku w hali Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku - Zdroju odbyły się zawody powiatowe w halowej piłce nożnej o Puchar Starosty Buskiego. Do zawodów zgłosiło się 9 zespołów z terenu powiatu buskiego : Gimnazjum w Wiślicy , Samorządowego Gimnazjum Nr 1 w Busku - Zdroju, Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Busku - Zdroju , Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wiślicy , Publicznej Szkoły Podstawowej w Zbludowicach, Szkoły Podstawowej w Ratajach Słupskich, Szkoły Podstawowej w Pacanowie, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Stopnicy ,
Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie .

Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!
„Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!„
–to hasło uroczystego apelu zorganizowanego w naszej szkole dnia 15 listopada 2017r.
z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Andrzejki
29 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa, na którą sekcje: kultury, naukowa i plastyczna przygotowały kolorowy wystrój sali gimnastycznej oraz zabawy i wróżby andrzejkowe. Zabawę prowadził dj Artur Babiarz ( dj Arti), który grywa w klubach i prowadzi różnego rodzaju imprezy okolicznościowe.

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości
Dnia 11 listopada 2017 roku nasi uczniowie wzięli udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości . Najpierw uczestniczyli we wspólnej modlitwie w intencji Ojczyzny, potem złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy poległych w obronie Polski.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada 2017r. w naszej szkole obchodzony był Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jak co roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali na ten dzień moc atrakcji. Samorząd już od 7. 00 rano rozdawał plakietki z buźkami zachęcając do uśmiechu, miłego słowa i życzliwości na co dzień. Buźki rozdawaliśmy również na ulicach Nowego Korczyna. Odwiedziliśmy także Urząd Gminy, GOK oraz przedszkolaków w Szkole Podstawowej. Kartki z pozdrowieniami otrzymali: pan Wójt Paweł Zagaja i jego zastępca pan Piotr Strach oraz inni urzędnicy.

Udział pocztu sztandarowego w uroczystości nadania sztandaru Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu.

" Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska"
J. Piłsudski

W dniu 14 listopada 2017r. delegacja uczniów z naszego gimnazjum uczestniczyła w doniosłej uroczystości nadania sztandaru Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu .

Próbny egzamin gimnazjalny

W dniach 22.11.2017r. - 24.11.2017r. uczniowie klas trzecich przystąpią do próbnego egzaminu gimnazjalnego.

22.11.2017r. - część humanistyczna ( język polski, historia, WOS),

23.11.2017r. - część matematyczno- przyrodnicza ( matematyka, fizyka, chemia, biologia, geografia ),

24.11.2017r. - część językowa ( język obcy nowożytny)
DZIEŃ TOLERANCJI
16 listopada 2017r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego tj. Oliwia Juszczyk z kl. 3a , Paweł Biesaga i Dominik Jaroszek z kl. III b przygotowali prezentację multimedialną oraz ozdobili korytarze kolorowymi kartkami z aforyzmami i złotymi myślami o tolerancji czyli wyrozumiałości dla odmienności innych ludzi.

<< Styczeń 2018 >>