Powiatowy Konkurs Plastyczny: "Segregujesz, świat ratujesz"
Konkurs „Czyste środowisko – najlepsze uzdrowisko” jest realizowany w ramach Powiatowego Programu Edukacyjno – Ekologicznego pn. „Chrońmy naszą planetę” współfinansowanego przez Powiat Buski oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży problematyki związanej
z potrzebą ochrony środowiska, wzbogacanie wiedzy na temat przyrody, w tym : kształtowanie procesów poznawczych: myślenie, uwagi i spostrzegawczości. Ważnym elementem przedsięwzięcia jest uświadomienie potrzeby segregowania odpadów i konieczności ochrony środowiska naturalnego przed zniszczeniem.

W konkursie wzięło udział 17 osób. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazły się trzy uczennice: Patrycja Kucharska z klasy VII b, Karolina Kaczmarczyk z klasy II a gimnazjum oraz Agata Wawrzeniec z klasy II a gimnazjum.

Należy podkreślić, że wszystkie prace były piękne i gratulacje należą się wszystkim uczestnikom konkursu.

Opiekun - Barbara Gajda
<< Lipiec 2018 >>