Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/2019
Trzecioklasiści! Przed Wami ważny moment dotyczący podjęcia decyzji związanej z wyborem dalszej drogi kształcenia.

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Buski odbywa się poprzez Elektroniczny System Naboru.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Powiatu: http://powiat.busko.pl w Powiatowym Informatorze Edukacyjnym.

Elektroniczna rekrutacja rusza 14 maja 2018r.

Pamiętajcie!
Wniosek wydrukowany z systemu i podpisany przez rodziców musicie złożyć najpóźniej do dnia 20 czerwca 2018r. w szkole pierwszego wyboru.

To, do jakiej szkoły będziecie przyjęci, zależy od:

- liczby punktów jakie uzyskacie za oceny na świadectwie ukończenia gimnazjum z języka polskiego, matematyki, języka obcego oraz przedmiotu obowiązkowego ustalonego przez dyrektora szkoły ponadgimnazjalnej (wskazanego w ofercie szkoły ponadgimnazjalnej w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2018/19),
- wyników egzaminu gimnazjalnego oraz
- innych szczególnych osiągnięć (m.in. aktywność społeczna na rzecz środowiska szkolnego, wolontariat, szczególne osiągnięcia w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych).

Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym, a także terminy składania dokumentów do klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019:

1.Musisz założyć konto w systemie. W tym celu wejdź na stronę: www.swietokrzyskie.edu.com.pl

2. Po otrzymaniu loginu i hasła zaloguj się na tej stronie.

3. Dokonaj wyboru języków obcych, których chcesz się uczyć.

4. Wybierz z listy szkoły (możesz wybrać maksymalnie trzy), w których chcesz kontynuować naukę.

5. Ustal kolejność oddziałów czyli klas, do których chcesz się dostać.
Pamiętaj, szkoła wybrana jako pierwsza to ta, do której najbardziej chcesz się dostać. Ostatnia to ta, na której najmniej Ci zależy. Podobnie jest z klasami. Oddział wybrany jako pierwszy to ten, do którego najbardziej chcesz się dostać.

6. Wydrukowany i podpisany wniosek złóż najpóźniej do dnia 20 czerwca 2018r. w szkole pierwszego wyboru.

7. Od 22 czerwca do 26 czerwca 2018r. masz czas na dostarczenie do szkoły pierwszego wyboru kopii świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

8. Do 13 lipca 2018r. masz czas na potwierdzenie woli podjęcia nauki w danej szkole (wskazanej przez system) poprzez dostarczenie oryginałów wymaganych dokumentów.

9. Niedoręczenie oryginału świadectwa i zaświadczenia do wybranej szkoły przez kandydata traktowane jest jako jego rezygnacja ze starania się o przyjęcie do tej szkoły.

Życzę Wam powodzenia i przemyślanych decyzji.

Pedagog szkolny: Agnieszka Zapiórkowska

<< Wrzesień 2018 >>