Jasełka 2017
Do tradycji naszej szkoły weszło coroczne przygotowanie przedstawienia bożonarodzeniowego przez uczniów klas szkoły podstawowej.
Uroczystość odbyła się 15 grudnia 2017 r. na sali gimnastycznej gimnazjum, gdzie zebrali się uczniowie wraz z dyrekcją, nauczycielami, rodzicami oraz licznie przybyłymi gośćmi .
Pani dyrektor Barbara Karnawalska przywitała zebranych i zapoznała z programem uroczystości. Tegoroczne przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy III b , IV a , i VI różniło się nieznacznie od poprzednich, gdyż nawiązywało do współczesności . Zamiast pasterzy i Trzech Królów do szopki przybyły osoby z problemami, które są bliskie nam wszystkim .

Występy aktorskie przeplatane były grą na instrumentach. Na klarnecie grały: Kinga Marek z kl. V oraz Ola Jaroszek z kl. III b , na akordeonie - Igor Nowak z kl. III b , na skrzypcach - Alicja Jaroszek z kl. IV a oraz na gitarze , jednocześnie śpiewając , Alicja Krzyżańska . Dzieci uczęszczają do szkół muzycznych , gdzie przygotowały zaprezentowany repertuar .Występ wzbogacił śpiew solowy kolęd i pastorałek w wykonaniu Bartka Piotrowskiego i Natalii Nowak z kl. IV a oraz Emilii Kornaś , Emilii Jasiak i Amelii Przeniosło z kl. VI , jak również wspólne wykonanie utworów bożonarodzeniowych .
Uczniów przygotowały p. Maria Błach i p. Anna Górak .
Nie mogło zabraknąć najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy przygotowani przez p. Bogusławę Woźniak i p. Urszulę Strzelecką, przebrani w piękne stroje, zaśpiewali trzy piosenki i złożyli świąteczne życzenia .
Uwieńczeniem występów uczniów było zaśpiewanie przez chórek gimnazjalny czterech kolęd i pastorałek . Młodzież przygotowała i akompaniowała jej p. Magdalena Wilczyńska . Nagłośnieniem zajął się p. Jerzy Wilk.
Po występach uczniów głos zabrała pani dyrektor , następnie wicewójt p. Piotr Strach oraz ks. proboszcz Grzegorz Kowalik , który poświęcił opłatki.
Ks. proboszcz zaprosił dzieci , aby przedstawiły jasełka w kościele w Nowym Korczynie w dniu 7.01.2018r. oraz przekazał zaproszenie ks. proboszcza Sławomira Dalczyńskiego do Piasku Wielkiego w dn. 14.01.2018r.
Uczniowie gimnazjum obdarowali przybyłych gości drobnymi upominkami. Następnie przyszła pora, by przy dźwiękach kolęd, łamiąc się opłatkiem, złożyć sobie wspólnie serdeczne życzenia .
Wspaniałe dekoracje przygotowały p. Małgorzata Wilewska i p. Małgorzata Wach .
Bardzo dziękujemy za pomoc rodzicom, którzy przygotowali piękne stroje oraz wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu bożonarodzeniowej uroczystości .