Poradnik bezpiecznego wypoczynku
Informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji będą cennym źródłem wiedzy zarówno dla rodziców oraz opiekunów, jak i wypoczywających młodych ludzi.

Poradnik bezpiecznego wypoczynku
Akcja lato 2017!
Związek Młodzieży Wiejskiej Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przedstawia ofertę wyjazdu na kolonię w tym roku.

Termin turnusu: 24 czerwca - 7 lipca

Miejsce wypoczynku: Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy „Janówka” w Sławie
ul. Nowosolska 2c, 67- 410 Sława

Koszt wyjazdu na kolonie : 440zł/os.

Warunki uczestnictwa:
- wiek uczestnika: 10-16 lat, (uczestnik urodzony do 2001 roku włącznie),
- uczestnicy muszą posiadać legitymację szkolną,
- kartę kwalifikacyjną uczestnika, oświadczenie o przetwarzaniu danych ZMW oraz informację, który z rodziców (prawnych opiekunów) jest ubezpieczony w KRUS i pod którą placówkę podlega należy wysłać na adres biura ZMW Świętokrzyskie do dnia 16 czerwca 2017r.

"Mój świat jest EKO"
Po raz kolejny uczniowie naszego gimnazjum brali udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym pn: „Mój świat jest EKO”.

Do konkursu wpłynęło łącznie 183 prace. Z naszego gimnazjum wysłanych było 10 prac, a 4 zostały nagrodzone.

Karolina Kaczmarczyk uczennica klasy I a zdobyła III miejsce.

Natalia Buczak z klasy III b otrzymała - wyróżnienie.

Julia Natalia Piotrowska z klasy II a - wyróżnienie

Mateusz Cerazy z klasy II c – wyróżnienie

Nasi koledzy na podium w Słowacji
W dniu 27 maja 2017r. w Słowacji odbyły się Europejskie Zawody Młodych Strażaków CTIF Krajów Grupy Wyszehradzkiej.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Nowego Korczyna, pod czujnym i troskliwym okiem komendanta gminnego OSP Andrzeja Wajsa, reprezentowała nasze województwo.

W Spiskiej Novej Wsi nasi koledzy zajęli drugie miejsce !!!
Konkurs plastyczny "Piramida żywienia"
Szkolny konkurs plastyczny "Piramida Żywienia" został rozstrzygnięty

Konkurs zorganizowany został w ramach programu
"Szkoła Promująca Zdrowie".

Sukces Ani
Anna Błach
uczennica klasy drugiej
uzyskała tytuł finalisty XIV Konkursu Biologicznego
dla uczniów gimnazjów województwa Świętokrzyskiego
w roku szkolnym 2016/2017.

Serdecznie gratulujemy i życzymy Ani dalszych sukcesów.

Opiekun Barbara Gajda
XIV Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny EKO - PLANETA - rozstrzygnięty
W tym roku do konkursu przystąpiło 11 osób. Uczestnicy mogli pisać test lub przygotować pracę indywidualną na temat: „Przewodnik przyrodniczy po Polsce – miejsca, które warto odwiedzić”.
Wyniki konkursu:
Test:
Anna Błach uczennica klasy II A uzyskała najwyższą ocenę BARDZO DOBRĄ

Praca indywidualna:
Agata Kawa uczennica klasy III A otrzymała wyróżnienie otrzymując BARDZO DOBRĄ OCENĘ.
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych
Trzecioklasiści! Przed Wami ważny moment dotyczący podjęcia decyzji związanej z wyborem dalszej drogi kształcenia.

Pamiętajcie!
Wniosek wydrukowany z systemu i podpisany przez rodziców musicie złożyć najpóźniej do dnia 21 czerwca 2017r. w szkole pierwszego wyboru.
ŚWIĘTO NARODOWE TRZECIEGO MAJA
Dnia 10 maja 2017r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Celem uroczystości było krzewienie patriotyzmu oraz poznawanie historii naszej Ojczyzny.

Kolejna edycja "Bitwy na słowa"
W maju uczniowie gimnazjum przystąpili do kolejnej edycji konkursu internetowego z języka niemieckiego „Rededuell” („Bitwa na słowa”). Nasi gimnazjaliści już po raz drugi stanęli w szranki z uczniami gimnazjum w Czarnożyłach (woj. łódzkie).

"Mocarz i spółka"
17 maja 2017r. uczniowie gimnazjum uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych dotyczących sięgania po papierosy, alkohol, narkotyki i dopalacze.

<< Czerwiec 2017 >>