UWAGA NA CYBERPRZEMOC!
Wskazówki dla rodziców, dotyczące zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z gier komputerowych:
Trwa realizacja projektu...
Trwa realizacja projektu: „Szkoła sukcesu – rozwój kompetencji kluczowych uczniów Samorządowego Gimnazjum w Nowym Korczynie”.

Gmina Nowy Korczyn na podstawie podpisanej umowy z Panem Adamem Jarubasem - Marszałkiem Województwa oraz Piotrem Żołądkiem – realizuje projekt pn.: „Szkoła sukcesu – rozwój kompetencji kluczowych uczniów Samorządowego Gimnazjum w Nowym Korczynie".

Całkowita wartość projektu to ponad 213 tysięcy zł, w tym niespełna 12 % to wkład własny gminy niepieniężny.
Trzymaj Formę!
"Trzymaj Formę" - pod takim hasłem - w dniu 20 marca 2017 roku - uczniowie Samorządowego Gimnazjum im. Św. Kingi w Nowym Korczynie kolejny raz przystąpili do konkurencji sportowych, których celem było propagowanie aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

Turniej Wiedzy Pożarniczej
9 marca 2017r. w naszym gimnazjum odbył się etap gminny Turnieju Wiedzy Pożarniczej – przeprowadzony w ramach Ogólnopolskiego Turnieju „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Konkursy przedmiotowe

Zakończył się etap powiatowy konkursów przedmiotowych.
Finalistami w naszym gimnazjum zostali następujący uczniowie:

1. Julia Piotrowska kl. IIa - Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego
2 .Franciszek Stefański kl. IIa - Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego
3 .Przemysław Król kl.IIIa - Konkurs Przedmiotowy z Historii
4 .Anna Błach kl. IIa - Konkurs Przedmiotowy z Biologii

Finalistom gratulujemy. Życzymy powodzenia podczas etapu wojewódzkiego.
Reforma Systemu Edukacji spotkanie
Reforma Systemu Edukacji

W związku z wdrażaniem reformy edukacji, w dniu 21 lutego 2017r. o godz.16.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. M. Kopernika w Busku- Zdroju Al.Mickiewicza 6 , odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów uczęszczających do szkół w powiecie buskim .
Podczas spotkania zostaną omówione tematy związane z wejściem w życie ustaw z dnia 14 grudnia 2016 - Prawo oświatowe oraz Przepisy wprowadzające ustawę -Prawo oświatowe i wynikające z nich zadania dla organów prowadzących, nadzoru pedagogicznego, dyrektorów i szkół. Ponadto przedstawione zostaną informacje na temat nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego .
Reforma Systemu Edukacji

W związku ze zbliżającą się reformą edukacji zachęcam do zapoznania się

z listem Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców i Opiekunów.

Dyrektor Zespołu Szkół w Nowym Korczynie

Warsztaty na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie
W dniu 10 lutego 2017r. uczniowie naszego gimnazjum pojechali na wycieczkę na Akademię Górniczo – Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. Wycieczka odbyła się w ramach projektu realizowanego w naszej szkole pn.”Szkoła sukcesu – rozwój kompetencji kluczowych uczniów Samorządowego Gimnazjum im. św. Kingi w Nowym Korczynie”.

Plan zajęć w okresie ferii zimowych

HARMONOGRAM ZAJĘĆ PODCZAS FERII ZIMOWYCH

w Samorządowym Gimnazjum im. św. Kingi w Nowym Korczynie

Zajęcia odbywają się w godzinach: 9.00 - 12.00

Wtorek:
(31 stycznia 2017r.)

1 . Przygotowywanie uczniów do konkursu przedmiotowego z języka polskiego (etap wojewódzki).

2 . Kółko historyczne . Historia i zabytki Nowego Korczyna.

3 . Geografia na wesoło. „Quiz geograficzny.”

4 . „Deutsch ist einfach” – gry i zabawy w języku niemieckim.

5 . Kółko chemiczne. Ćwiczenia interaktywne z chemii.

Środa:
(1 lutego 2017r.)

1 . Gry rekreacyjno- sportowe.

2 . Zajęcia w ramach kółka kronikarskiego.

3 . Zajęcia plastyczne.

4 . Zabawy i gry matematyczne – rebusy, krzyżówki, domino, gry planszowe.

5 . Kółko katechetyczne.

Czwartek:

(2 lutego 2017r.)

1 . Kółko biologiczne – rozwiązywanie testów egzaminacyjnych.

2 . Zwyczaje i tradycje w krajach anglojęzycznych – warsztaty dotyczące świąt obchodzonych w Wielkiej Brytanii i USA.

3 . Zajęcia sportowe.

Piątek:

(3 lutego 2017r.)

1 . Zajęcia informatyczne.

2 . Rozwiązywanie testów egzaminacyjnych z fizyki i matematyki.

3 . Gry i zabawy w języku angielskim. Rozwiązywanie testów egzaminacyjnych.

W dniu 8.02.2017r. (środa) o godz. 10.00

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Nowy Korczyn

Termin ferii zimowych 2017

W województwie świętokrzyskim ferie zimowe trwają
od 30.01.2017r. do 12.02.2017r.

Podczas ferii pamiętajcie o zachowaniu bezpieczeństwa.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2017
W niedzielę 15 stycznia 2017r. odbył się 25 Finał WOŚP. Jak co roku , również teraz , aktywnie włączyli się do „grania” wolontariusze z Samorządowego Gimnazjum im. Św. Kingi. Pieniądze na szczytny cel , jakim było wyposażenia oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów , zbierali pod opieką nauczycieli: Artura Grzesiaka, Pawła Kulika, Barbary Kanickiej, Zofii Dybały – Nowak, Moniki Kaszuby, Faustyny Judy i Bernadety Gajdy: Dominika Byczyńska, Katarzyna Pater, Sylwia Badower, Bartłomiej Wilk, Gabriela Guła, Julia Kaczmarczyk, Dawid Przeniosło, Weronika Mącznik, Piotr Kuzon, Julia Szafraniec, Hubert Bania, Karolina Czekaj, Kamil Skowron, Natalia Buczak, Dominik Parlak, Filip Fetela. Kwesta odbywała się w Nowym Korczynie, Ostrowcach, Starym Korczynie, Piasku Wielkim, Brzostkowie, i Strożyskach.

<< Marzec 2017 >>