Niepodległość, znaczy wolność - słowa najpiękniejsze...
Takie motto przyświecało uroczystości, która odbyła się w naszym gimnazjum 16.11.2016r. z okazji Narodowego Dnia Niepodległości.
Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości
W dniu 11 listopada 2016r. o godz. 11.00 rozpoczęły się w Nowym Korczynie
uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Terminarz konkursów przedmiotowych
Terminarz konkursów przedmiotowych dla szkół w województwie świętokrzyskim w roku szkolnym 2016/2017 Do pobrania: Terminarz konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2016/2017

Ślubowanie gimnazjalistów
W dniu 3 listopada 2016 r. w naszym gimnazjum miało miejsce ślubowanie klas pierwszych. W uroczystości uczestniczyli:
Wójt Gminy Nowy Korczyn – p. Paweł Zagaja ,
Przewodnicząca Rady Rodziców- p. Katarzyna Stefańska ,
Dyrekcja, rodzice, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie.

I Ty możesz zostać ratownikiem
Na początku listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie poznali podstawowe działania, jakie należy wykonać, jeżeli w ich otoczeniu ktoś będzie potrzebował pomocy. Dowiedzieli się, jak reagować w przypadku, gdy ktoś straci przytomność, zostanie porażony prądem, zakrztusi się oraz jak zachować się w czasie krwotoku.

Spotkania z Rodzicami
Dyrektor Zespołu Szkół w Nowym Korczynie uprzejmie informuje, że w dniu 22 listopada 2016r. ( wtorek)
odbędą się spotkania - półwywiadówki z rodzicami uczniów gimnazjum.
Klasa 1a , 1b - o godz. 14.30
Klasa 2a , 2c - o godz. 14.30
Klasa 3a , 3b - o godz. 15.00

W dniu 23.11.2016r. ( środa) o godz. 15.00 - spotkanie z rodzicami uczniów klasy 2b.

Serdecznie zapraszamy.
Konkurs Poetycki "w zdrowym ciele zdrowy duch"
W ramach promowania zdrowego stylu życia w naszym gimnazjum biblioteka szkolna zorganizowała konkurs poetycki na napisanie wiersza o zdrowiu. Jego celem było:
- wzmacnianie postaw prozdrowotnych;
- doskonalenie umiejętności językowych;
- rozwijanie uzdolnień literackich młodzieży;
- poszukiwanie nowych talentów.

Czuwanie modlitewne w sanktuarium im. Świętej Kingi
W dniu 8 listopada w sanktuarium im. Świętej Kingi w Nowym Korczynie odbyło się po raz trzynasty czuwanie modlitewne. Spotkania modlitewne w tutejszym sanktuarium organizowane są w każdy pierwszy wtorek miesiąca. Ze względu na uroczystość Wszystkich Świętych przypadającą w pierwszy wtorek listopada data czuwania została przesunięta przez księdza kustosza Grzegorza Kowalika na wtorek 8 listopada.

Kampania społeczna "Czad i ogień. Obudź czujność"
Kampania społeczna „Czad i ogień. Obudź czujność” Z badań zleconych przez MSWiA wynika, że świadomość na temat czadu i zagrożenia pożarowego jest niska – powiedział podczas konferencji prasowej rozpoczynającej kampanię społeczną pod hasłem „Czad i ogień. Obudź czujność” minister Mariusz Błaszczak. Zobacz szczegóły!

Czad i ogień. Obudź czujność

"Czad i ogień. Obudź czujność"
Jan Paweł II orędownik miłosierdzia Bożego
Już po raz jedenasty młodzież z Gimnazjum im. Św. Kingi spotkała się w kościele pw. św. Stanisława na Mszy świętej, aby modlić się do świętego Jana Pawła II. Po Mszy świętej odbył się spektakl słowno – muzyczny, tematem którego były fragmenty z „Dzienniczka” św. siostry Faustyny.

Koncert zespołu De Mono
We wtorek 18.10.2016r. 41 uczniów Samorządowego Gimnazjum im. św. Kingi w Nowym Korczynie uczestniczyło w programie „Bezpiecznie – chce się żyć” 2015-2016, przygotowanym przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
<< Grudzień 2016 >>