2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Dzień Edukacji - Życzenia
Szanowni Państwo,
Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty
.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej proszę przyjąć podziękowania za codzienną pracę dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą .
Bardzo dziękuję za oddanie szkole pracownikom niepedagogicznym.
Życzę wszelkiej pomyślności w realizacji planów zawodowych, wielu powodów do radości i satysfakcji z rezultatów pracy, aby na co dzień spotykali się Państwo z szacunkiem i sympatią uczniów oraz ich rodziców.

Barbara Karnawalska

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej

w Nowym Korczynie
obrazek
W rocznicę walk o prawa chłopskie w Piasku Wielkim
W dniu 2 września 2018 r. delegacja młodzieży z naszej szkoły uczestniczyła w patriotycznej uroczystości upamiętniającej 85. rocznicę Pacyfikacji Chłopów w Piasku Wielkim .
Niedzielne uroczystości rozpoczęła msza św. odprawiona w kościele parafialnym w Piasku Wielkim przez proboszcza ks. Sławomira Dalczyńskiego. Po mszy św. wszyscy zgromadzeni udali się pod pomnik, gdzie delegacje biorące udział w obchodach, złożyły wiązanki kwiatów.
Wójt Gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja przypomniał rys historyczny wydarzeń z września 1933 roku, z udziałem Wincentego Witosa.
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie zaprezentowali montaż słowno- muzyczny o tematyce patriotycznej.
W uroczystości brał udział poczet sztandarowy w składzie:
Sebastian Kucięba - chorąży
Karolina Kaczmarczyk - asysta
Weronika Świech - asysta

Opiekunem uczniów był p. Paweł Kulik .
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
W dniu 3 września 2018 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie rozpoczęli kolejny rok szkolny.
Inaugurację roku szkolnego poprzedziła msza św. w kościele p.w. św. Stanisława. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do szkoły, gdzie o godz. 9.30 na sali gimnastycznej rozpoczął się uroczysty apel.
Uroczystość rozpoczął p. Paweł Kulik, który wydał polecenie wprowadzenia sztandaru szkoły. Zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy.
Głos zabrała dyrektor szkoły p. Barbara Karnawalska, która powitała wszystkich serdecznie.
Pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom optymizmu oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.
Rodzicom, aby dzieci spełniły pokładane w nich nadzieje zaś ich osiągnięcia były powodem do dumy i radości.
Nauczycielom - cierpliwości i konsekwencji w wychowaniu młodego pokolenia, jak najmniej stresów i rozczarowań, dużo sił w pokonywaniu trudności.
Słowa podziękowania za troskę o poprawę bazy szkoły, dotychczasową współpracę zostały skierowane do organu prowadzącego.
Następnie uczniowie udali się do swoich klas z wychowawcami .
Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
Uprzejmie informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w dniu 3 września 2018r. ( poniedziałek) .

Godz. 8:15 - msza św. w kościele pw. św. Stanisława
Godz. 9:30 - inauguracja roku szkolnego na sali gimnastycznej w gimnazjum
Następnie odbędą się spotkania z wychowawcami klas w salach lekcyjnych.
Planowany odwóz uczniów od godz. 10:45 .

Dowóz uczniów w roku szkol. 2018/2019 będzie odbywał się według harmonogramu z ubiegłego roku szkolnego z oznakowanych przystanków.
WAKACJE 2018
Droga Młodzieży,
Nauczyciele, Pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie,
Szanowni Rodzice!
Z okazji zakończenia roku szkol. 2017/2018 składam najserdeczniejsze podziękowania za codzienny trud, twórczą pracę dydaktyczną i wychowawczą, za zaangażowanie i wytrwałość.
Życzę Wszystkim, by nadchodzące wakacje były bezpieczne, pełne słońca oraz miłych i niezapomnianych wrażeń .

Do zobaczenia we wrześniu.

Barbara Karnawalska
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej
w Nowym Korczynie


obrazek
Koniec nauki, czas wakacji
W piątek, w dniu 22 czerwca 2018r. , odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 dla uczniów klas siódmych szkoły podstawowej i klas drugich gimnazjum.
Zgodnie ze szkolnym ceremoniałem wprowadzony został sztandar oraz odśpiewany hymn narodowy. Pani dyrektor Barbara Karnawalska powitała wszystkich uczestników uroczystości, a następnie dokonała podsumowania osiągnięć edukacyjnych uczniów klas siódmych i drugich gimnazjum.


obrazek
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
„Szukajcie prawdy jasnego płomienia!
Szukajcie nowych, nie odkrytych dróg...”
A. Asnyk


Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

W dniu 21 czerwca 2018r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/ 2018 dla klas trzecich gimnazjalnych .
Pani Dyrektor Barbara Karnawalska, w obecności Wójta Gminy Nowy Korczyn Pana Pawła Zagai , Przewodniczącej Rady Gminy - Pani Kazimiery Gołdyn, zaproszonych gości, społeczności szkolnej, podsumowała cały rok szkolny.
Uczniowie wyróżniający się w nauce, finaliści i laureaci konkursów ,zostali uhonorowani nagrodami książkowymi i pamiątkowymi dyplomami. Nagrodzeni zostali także szkolni sportowcy, uczniowie zaangażowani w działalność Samorządu Uczniowskiego, działalność teatralną, plastyczną, religijną, ekologiczną, muzyczną , charytatywną, wzorową frekwencję , pełnienie funkcji w poczcie sztandarowym.


obrazek

Wycieczka do Krakowa 4 czerwca 2018
Dnia 4 czerwca 2018 roku uczniowie klasy IIa wybrali się na wycieczkę do Krakowa.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Na powierzchni ponad 6 ha, które zajmuje Ogród Doświadczeń, znajduje się ponad 60 instalacji demonstrujących zjawiska fizyki w zakresie mechaniki, optyki, magnetyzmu, hydrostatyki i akustyki. Uczniowie oraz opiekunowie wzięli udział w wielu eksperymentach.

obrazek
8 edycja programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo"
W II semestrze roku szkolnego 2017/2018 uczniowie klasy 7a i 4a szkoły podstawowej uczestniczyli w realizacji programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Program ten ma za zadanie naukę młodzieży zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie do podejmowania pierwszych prób gotowania oraz zachęcenie do wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków.

obrazek
SZKOLNY MARATON GEOGRAFICZNY
Już po raz 5 uczniowie uczestniczyli w szkolnym maratonie geograficznym. W maratonie który trwał od 14 do 18 maja 2018 roku wystartowało 53 uczniów z klas 2-3 gimnazjum i7 szkoły podstawowej. Do mety „dobiegło” a tym samym ukończyło maraton 32 uczniów. Miejsca na podium zajęli:

I miejsce – Franciszek Stefański kl. 3a

II miejsce - Jaroszek Dominik kl. 3b

III miejsce- Kucięba Sebastian kl. 2a


obrazek
SZKOLNY KONKURS WIEDZY O ZIEMI
22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie na godzinach wychowawczych oglądali film pt. „ SOS dla Ziemi” i dyskutowali na temat roli człowieka w zmianach jakie zachodzą na naszej planecie. Ponadto 82 uczniów z klas 2-3 gimnazjum i klas 7 szkoły podstawowej uczestniczyło w szkolnym konkursie wiedzy o Ziemi.

obrazek
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Październik 2018 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło